Kui Mozilla Firefox ei tööta korralikult – menüüriba või teised tööriistaread on rikutud

mozilla firefox

Juba mitu korda on minu käest küsitud, mida teha siis, kui veebilehitseja Mozilla Firefox ei tööta. Enamlevinud probleemid on need, kui Firefox ei vasta päringule ehk ei avane ja menüüriba (Menu Bar) või navigeerimise- ja järjehoidjate tööriistaread on veebilehitseja päisest kadunud (tehes veebilehitseja päisel hiirega paremkliki, leiab Navigation Toolbar, Bookmarks Toolbar jne).

tööriistaribad on kadunud, kuidas parandada

Ka Kiisu on Arvutikaitse.ee blogis küsinud: „Kuidas ma saan need asjad sinna ülesse tagasi ??? Praegu mul selline:

mozilla firefox no toolbar

T ahaks neid toolbar-e ja neid tagasi,. aga kui sinna ülesse parema klõpsu teen siis ikkagi ei saaa :/:/ pa lun, ruttu abi vaja ..“

Näitena toon veel oma brauseri Mozilla Firefox avalehe, kui ma selle ise meelega ära rikkusin, lülitades välja kõik tööriistaribad:

firefox ei tööta

Võimalikud variandid veebilehitseja parandamiseks:

Kui Menüüriba või teised tööriistaread on kadunud, ava Start – All programs, leia Mozilla Firefox ja vajuta aadressile Mozilla Firefox (Safe Mode). Seda tehes peab olema Firefox täielikult suletud. Märgi linnukesega Reset toolbars and controls ning vajuta Make Changes and Restart.

firefox toolbar is missing

Pärast veebilehitseja uuesti avanemist peaks kõik jälle korras olema:

how to restore Firefox's toolbar

Vahetevahel aga võib juhtuda, et Firefox lakkab töötamast uute veebilehitseja pluginate paigaldamise- või olemasolevate brauserilaiendite uuendamise tõttu. Minu veebilehitsejaga on analoogne juhtum olnud, kui pärast Firefox Personas uuendusi hangus Firefoxi töö ja teatati skriptivigadest.

Sel juhul märgi linnukesega Disable all add-ons ning vali Make Changes and Restart. Pärast restarti ava brauseris Tools – Add-ons – Extensions, kliki probleeme tekitanud pluginal ning vali Uninstall. Teised töökorras ning kasutajale vajalikud laiendid aga aktiveeri taas toimima (Enable).

restore firefox plugins

Kui aga on vaja taastada vaikimisi otsingumootor(id) (default search engines) või kasutajaõigused- ja sätted (preferences) on kahjustada saanud, siis märgi linnukesega vastav parandusviis ja taasta Firefox töökorda.

Kui Mozilla Firefox lihtsalt pärast selle sulgemist ei vasta uuele päringule ehk ei avane, siis tegelikult ei pea kohe arvutit alglaadima (restart), nii nagu paljud teevad, vaid tuleb korraga alla vajutada klahvid Ctrl – Alt – Delete – valida Start Task Manager (Windows XP puhul avaneb protsessihaldur kohe), valida aknast Protcesses, leida firefox.exe, mis mingi vea tõttu on taustal tööle jäänud, teha see rida hiireklikiga aktiivseks ja vajutada End Process. Nüüd peaks Firefox uuesti avanema ilma vajaduseta arvutit taaskäivitada.

Kui aga Firefox mingil veebilehel olles hangub, ilma et teda saaks isegi ristist kinni panna, siis saab seda sulgeda samuti eelneva näite põhjal.

task manager how open

Minul pole kordagi juhtunud, et Firefox vigade korral oleks eelnimetatud viisidel jäänud veebilehitseja sätted taastamata või oleksin pidanud vana versiooni maha installima ja uue asemele paigaldama. Aga siiski, kui kellegi selline parandamismeetod ei toimi, siis tehke süsteemitaaste – ka see võimaldab taastada varasemad süsteemisätted ja ka Firefox profiilid.

Mozilla Firefox vigade korral aitab sageli ka MozBackup, mille abil saab taastada veebilehitseja varasemad sätted. Samuti võib MozBackup´i kasutada ka ainult näiteks vajalike järjehoidjate taastamiseks (MozBackup utiliidis tuleb teha linnukesed vaid nendesse lahtritesse, mida soovitakse hiljem taastada). Kui taastefail on tehtud, võib julgesti rikutud Firefox`i desinstalleerida (kasvõi spetsiaalsete programmieemaldajate abil, mis pühastavad süsteemi ka programmi peidetud jäänukitest), seejärel uus asemele paigaldada ja MozBackup abil vähemalt vajalikud järjehoidjad või ka näiteks sertifikaadid taastada.

Firefox käivitussfaili tirimine inglise keeles: http://www.mozilla.com/en-US/ või eesti keeles:http://www.mozilla.com/et/ .


Advertisements

3 kommentaari to “Kui Mozilla Firefox ei tööta korralikult – menüüriba või teised tööriistaread on rikutud”

 1. irve Says:

  Protsessihaldur avaneb kõige mõnusamini klahvikombinatsiooni CTRL+SHIFT+ESC peale.

  • Priit Says:

   Ka nii võib, aga paljuski oleneb see sellest, kuidas keegi harjunud on 🙂
   Aitäh, et mainisid ka selle ära, nüüd on kasutajatel rohkem valikuvabadust ja -võimalust meelepärasem kombinatsioon omale meelde jätta. 😉

 2. kalle Says:

  Oman Op.Vista,kui aga tahan uuemat firefox mozillat omale panna arvutisse hakkab see mingi aja möödudes tõkkama,sobib ainult eestikeelne 3.6….olen neid viimaseid mozilla versioone proovinud,viimati oli mul mozilla 4.11.töötas enamvähem nädala ja jälle hakkas jupsima,ehk on mul liialt vana arvuti.Asus F5 SL põhimälu on kettaruumi kah,ehk oskate midagi vastat?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: