Inrternetiühenduse kiiruse tõstja ja optimeerija TCP Optimizer

internetiühenduse kiiruse testimine

 

Speed Guide TCP Optimizer on väga lihtne tasuta programm, mille abil saab häälestada ja optimeerida mistahes internetiühenduse tüüpe (Dial-Up, ADSL, Wireless, Cable), et interneti kasutamine ja veebilehtede avanemine oleks kiirem ja sujuvam. Tegemist on kaasaskantava programmiga, mida ei pea arvutisse installeerima vaid on kohe tööks valmis. Sobib kõikidele Windows operatsioonisüsteemidele – Win 2000/03/08/XP/Vista/7.

Programmi käsitsemisega saavad edukalt hakkama ka algajad ehkki põhjalikumat tweak´imist jätkub ka kogenud arvutikasutajale. Programmi abiga tviigitakse TCP/IP parameetreid, mille tulemusel interneti ühenduse kiirus peaks paranema. Tööriist kasutab täustatud algoritme, mis leiab vastavalt arvutis kasutatavale spetsiaalsele internetiühendusele parima lahenduse.

Tiri paigaldusfail autori kodulehelt (TCP Optimizer v3.0.3 (new)) või soovi korral Softpedia lehelt. Tee faili jaoks eraldi kaust ja paiguta TCPOptimizer .exe sinna kausta.

NB! Programm modifitseerib Windows registrisätteid. Ehkki sätete muutmisel teiste väärtuste vastu tehakse alati automaatselt ka taastefail (backup), mille abil saab vigade korral taastada Windows vaikimisi seaded, siis mõtekas oleks kindluse mõttes teha ise ka veel süsteemitaaste punkt ja/või kasutada alternatiivseid registritaaste programme ja/või alternatiivseid partitsioonitaastajaid nagu näiteks  Easeus-todo-backupAcronis-true-image, Macrium-reflect jne. Sest, ehkki enamikule kasutajatest sobib selline kiiruse tuunimine suurepäraselt ja nad on programmiga väga rahul, siis just sina võid olla üks vähestest, kellele see ei pruugi sobida või tekivad süsteemirikked.

Programmi avamiseks kasuta administraatori õigusi. Tee failil paremklikk ja vali Run as administrator.

administraatori õigustes

Avanevas TCP Optimizer aknas sakkide all General Settings ja Advanced Settings saab vaadata Windows vaikimisi seadeid, mida hetkel kasutatakse.

how optimize internet speed interneti kiirendaja

interneti võrguseaded

Connection Speed real peaks tööriist automaatselt tuvastama olemasoleva internetiühenduse kiiruse, ent kui seda ei tehta või kui kasutaja ei usu, et märgitud ühenduse kiirus on õige, siis võib ta seda testida ja kontrollida saidil Speedtest.net. Vali sobiv server kiiruse testimiseks ja vajuta Begin Test. Testi tulemusel kuvatakse allalaadimise kiirus (Download) ja üleslaadimise kiirus (Upload). Just allalaadimise keskmine kiirus märgi programmi liugurjoonel parajaks.

network speed test

Seejärel vali Network Adapter selection real võrguadapter või märgi linnukesega kast Modify All Network Adapters ja programmiakna alumises osas, real Choose Settings märgi punktikesega Optimal. Siis vajuta Apply Changes.

Kohe kuvatakse registriväärtuste muutmise aken, milles näidatakse ära seni kehtinud vaikimisi väärtus (Old value), mis modifitseeritakse uue vastu (New value). Jälgi, et kastikeses  Backup oleks märgitud linnukene ja vajuta OK.

internet kiiremaks

Järgnevalt kuvatakse nõuanne arvuti taaskäivitamisele viia (reboot now – vali Yes), pärast mida on registri TCP/IP parameetrid muudetud (võite võrrelda allolevatel piltidel olevaid andmeid ülemiste piltide andmetega).

internet speed optimizerinterneti kiirus

Nagu öeldud, ehkki väga paljud seda programmi kiidavad ja ma ise ka olen seda kasutanud nii Windows XP-l kui ka nüüd Windows 7-l, siis siiski ei pruugi see iga kasutaja arvutile sobida. Kui kasutajale jääb mulje, et kiirus paremaks ei läinud või tekivad arvutitöös mingid tõrked, siis saab sätteid programmi abil taastada, kui valitakse File – Restore backed up settings. Samamoodi saab taastada ka eelnevaid Windows vaikimisi sätteid – Restore Windows Default settings.

Veel  tuleb arvestada, et internetiühenduse kiirust võivad pärssida ka erinevatele veebilehisejatele (Internet Explorer, Google Chrome jne) paigaldatud pluginad, näiteks kasvõi  Mozilla Firefox´ile paigaldatud turvalaiendid. Ent sellegipoolest peaks lehtedel surfamise kiirus paranema.

Loe kindlasti lisaks täiendavat infot SpeedGuide.net kodulehelt: TCP Optimizer documentation ja Optimizer FAQ . Kui inglise keel on kehvavõitu, kasuta Google Tõlgi abi.

windows sätete taastamine

Et oleks valikuvabadust, loe ka artiklit Internetiühendus kiiremaks ja sujuvamaks TCPSpeed abil.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: