Arvuti puhastamine prahist ja vigastest registrikirjetest – Vit Registy Fix Free

Paar aastat tagasi nägin telerist saadet, kus internetiteenust pakkuva firma esindaja rääkis, et töömeeste väljakutsed arvutite parandamiseks jagunevad peamiselt kolmeks – viiruste rünnaku tõttu on rivist väljas umbes 20% arvuteid, 10% juhtudel on tegemist nipet-näpega, näiteks ei suudeta internetiühendust saada või mõne programmi (ka registripuhastusprogrammi) töö rikub mõne suhteliselt olulise süsteemifaili, aga suurim mure on sellega, et arvutisüsteem on lihtsalt hooldamata – ligi 70% arvuteid ütlevad töölepingu üles sellepärast, et arvuti register on kui prügimägi.

Kuidas arvutiparandajate väljakutsed täna jagunevad, ei oska kahjuks öelda, kuid arvan, et ega eriliselt midagi muutunud ei ole. Tõenäoliselt on küll arvutite kahjustamisel  troojate, viiruste, nuhkvara, arvutiusside jne tõttu osakaal veidi tõsunud, kuid ka süsteemi puhastamatus mängib samuti ka praegu üsna suurt rolli. Seda enam, et mõned isehakanud arvutispetsialistidest libaprofessorid mõnedes foorumites kirjutavad, et „ärge kasutage viirusetõrjeid ja ärge kasutage registripuhastusprogramme“.

Arvan, et arvatavasti on need vaesed vennikesed saadud ärakasutatud võlts-turvatarkvara ehk Rogue Security Software või paanikatarkvara ehk Scareware poolt ja sellepärast nad nüüd näevadki suurt musta kurja tonti igas arvutiprogrammis.

Aga mõnes mõttes saan ma neist aru – kui otsida hoolimatult ja mõtlematult kasvõi Google otsingut kasutades head registrihooldusprogrammi, lüües otsingusse „best registry cleaner“, siis otsingutulemused kubisevad pahatahtlikest saitidest, millel viibimine, või veel enam, sellelt lehelt programmi arvutisse tirides nakatatakse kasutajate arvuti pahatahtlike koodidega.

ohutu surfamine veebilehtedel

Sellepärast tulebki internetis surfamisel alati kasutada veebilehitsejate turvalaiendeid (Wot, Netcraft, McAfee SiteAdvisor jne), mis näitavad ära veebisaidi ohtlikkuse astme (veebilehitsejate turvapluginad  leiab artiklist Kuidas turvaliselt e-posti lugeda).

Ja mitte mingil juhul ei tohi arvutisse tirida esimest internetist leitud ettejuhtuvat „registry cleaner´it või „antispyware program“-i, vaid enne tuleb veenduda selle usaldusväärsuses – tuntud failijagamisportaalid FileHippo, Softpedia või Major Geeks mitte kunagi teadlikult halba programmi ei soovita nii nagu meiegi.

Registrihooldusprogrammi Vit Registry Fix

arvuti puhastamine vigadest

Tasuta registrihooldusprogrammist Vit Registry Fix olen juba kirjutanud selles artiklis, milles on ka allalaadimise lingid, ent öeldakse, et kordamine on tarkuse ema. Seda enam, etvideote jagamise saitidel  (video sharing sites) Dailymotion ja Vimeo.com pole selle programmi kohta varem tehtud ülevaatlikku programmi kasutamise õpetusvideot. Nüüd on see olemas. Vit Registry Fix on puhas igasugusest pahavarast!

Ent ettevaatust! Enne programmiga töö alustamist loe läbi artikkel Arvutiregistri puhastamisest.

Video registripuhastusprogrammist Vit Registry Fix Free Edition:Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: