Kuidas muuta internetis surfates pisikest teksti või pilte suuremaks ja loetavamaks

naljapilt, humoorikas foto

See ei ole vanaisa! See on AHV!

Sageli on ineterneti lehtedel mõned tekstid ja kirjaread niivõrd pisikeses kirjas või on pildid mahult nii väikselt üles laetud, et silmad lähevad krõlli neid lugedes ja vaadates. Võta või võlur luup appi! Eriti karm on taolist pisikest teksti lugeda inimestel, kellel on nägemisprobleeme – nii lühi- kui kaugnägijatel, kes ei kasuta prille, kui ka meie kallitel vanaemadel ja vanaisadel, kes näruse pensioni tõttu ei suuda ajakohasemaid ning tugevamaid prille osta.

Endal aga juhtus järgmine lugu:

Lapsed panid järjekorras neljanda mobiiltelefoni „mehele“. Rahvakeeles tähendab see seda, et lõhkusid lihtsalt ära. Võib ka öelda, et imesid sellest mahlad välja, sest suust suhu see neil  kordamööda käis. Läksin uut ostma. Valisin mobiili välja, aga soovisin kenalt noorelt neiult rohkem infot selle andmete kohta saada. Peast ei osanud ta seda öelda, aga teadis, et firma internetikodulehel on telefoni põhjalikud andmed üleval. Ja siis see tüdruk, minu üllatuseks, praktiliselt sukeldus peadpidi ekraani sisse. Kui ka minu uue pärimise peale surus ta oma nina vastu monitoriklaasi, nii et võis keelega seda lakkuda, siis aimasin, et ta on lühinägelik, aga mingil põhjusel ei soovi prille kasutada – kas need ei sobi tema kauni näolapiga, tal lihtsalt pole neid või on ta need koju unustanud.

Nii imelik kui see ka ei ole, lihtsaid ja väga lihtsaid asju arvuti valdkonnast ma tavaliselt ei oska kunagi õpetada, aga seekord sai ta siiski hädast välja aidatatud, kuna antud kavalust kasutan ma ise ka vahetevahel internetis kolades.

Veebilehe suuremaks või väiksemaks muutmine

Veebilehel olles saab  ekraanipilti ehk siis täpsemalt väljendudes veebilehel olevat pisikest kirja või väikeseid pilte, millelt on vaja põhjalikumalt uurida neile kirjutatud tekste, suurendada imelihtsasti.

Vajuta klaviatuuri vasakpoolsest allnurgast alla klahv Ctrl, hoia seda all, ja siis lihtsalt liiguta hiire kerimisrulli ülespoole. Allapoole kerimisrulli kerides muutub tekst taas väiksemaks. Ja kui hiljem veebilehitseja sulgeda, siis selle uuesti avades on vaikesätted taastatud.

teksti suuruse väiksemaks või suuremaks tegemine

Sama asja saab ka veidi teistmoodi teha, kuid kasutusmugavuselt ei saa seda eelkirjutatud võimalusega võrrelda.

Vajuta alla klahv Ctrl ja klaviatuuri parempoolsest reast numbrite juures vajuta veebilehe suurendamiseks liitmismärki [+] ja lehe väiksemaks tegemiseks miinusmärki [-].

Minu enda jaoks on aga kõige ebamugavam kasutada ekraanipildi suurendamiseks või vähendamiseks Windows tööriista Magnifier (luup, suurendusklaas, suurendi).

Vajuta klaviatuuril Windows logo märgile (klahvist Ctrl järgmine) ning seejärel numbrilaual klahvile pluss [+].  Ekraanile ilmub luubi kujutis, millel klikates saab täpsemalt seaded paika sättida, nii nagu kasutajale meeldib.

windows magnifier

3 kommentaari to “Kuidas muuta internetis surfates pisikest teksti või pilte suuremaks ja loetavamaks”

  1. Aarne Says:

    Kui oled hiirerulliga lehe sisse või välja zoominud, siis kiirelt tagasi originaalsuuruse peale saab ka klaviatuurilt Ctrl-0 (null) vajutades.

  2. blogtrotter Says:

    Väga hea nipp 🙂

  3. Kersti Says:

    Proovisin järele. Suurepärane asi. Kindlasti hakkan kasutama.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: