Riigiportaali Eesti.ee ja enamike eestlaste lemmiklehitsejaks on Mozilla Firefox

Avastasin, et Riigiportaali poisid avastasid väga toreda asja. Et meile usaldusväärset infot ja e-lahendusi pakkuv turvaline internetikeskkond Eesti.ee on Firefoxi alustamisjuhendis nende esimene lemmikleht suhtlemise alustamiseks. Riigiportaali blogis – http://blogi.eesti.ee/2010/05/03/firefoxi-lemmikleht/ teatatakse aga rõõmuga vastu, et loomulikult on nende (tõenäoliselt meie Riigiportaali tublide töötajate ja ka teiste riigiteenistujate) lemmik veebilehitseja Mozilla Firefox. 🙂

See aga tõi mulle meelde artikli, mille kirjutasin umbes-täpselt aasta tagasi, 30. Augustil 2009.a ja avaldasin Arvutikaitse.ee-s. Artikliks oli Küberkurjategijate lemmiklehitsejad, milles ma toon välja ka statistika veebilehitsejate kasutamiste kohta nii maailmas kui  Eestis.

Täna on 16. September 2010, ainult mõned päevad on mööda läinud sellest aastasest perioodist, kui statistika sai avaldatud, seega oleks huvitav kaeda, kuidas on olukord praegu veebilehitsejate kasutamise osas.

Võrdlemiseks lisan eelmisest artiklist tabeli, kuidas nägi olukord välja 8.juuli kuni 9.august 2009.a.

Millist veebilehitsejat valida

Veebilehitsejate kasutamise statistika Eestis:

Nüüd aga, ajavahemikul  09.august – 10.september 2010.a. Statcounter andmetel näeb statistika Eesti kohta välja järgmine:

parim veebilehitseja brauser

Nagu näha, veebilehitseja Mozilla Firefox on tõepoolest väga selgelt juhtima läinud ja Internet Exploreri tugevalt selja taha jätnud. Brauser Opera on aga kaotanud oma auhinnalise kolmanda koha, mille on haaranud Google Chrome. Võibolla paljud väiksemate arvuti kõvaketaste omanikud ei kasutakski Google Chrome teenuseid, kui teaksid, et arvutisse paigaldades kasutab ta kettamahtu tervelt 221 MB, aga küllap seda vist ei teata. Minul on ta näiteks Microsoft Office järel suuruselt teine mahukaim rakendus arvutis. (Programmide mahukasutust saab eriti hästi vaadata nii, kui paigaldada IObit Toolbox , sellest avada lahter Clean, seejärel Iobit Uninstaller ja siis valida vasakult link Large Programs).

Veebilehitsejate kasutamise statistika maailma arvestuses:

best browser

Maailma arvestuses tundub, et Internet Explorer ei anna oma juhtrolli nii kergelt käest ära nagu arvata võis. On küll näha, et Firefox on Explorerile mõned sammud järele tulnud, kuid seda pole palju. Aga üllatav on see, Opera on langenud lausa viiendale kohale, ehkki aasta tagasi oli ta kolmas. Möödunud on nii Google Chrome kolmanda kohaga kui ka Safari neljandana.

Riigiportaali Eesti.ee meeskonnale, kelle lemmiklehitsejaks on Mozilla Firefox, tahaksin veel vaid ütelda, et ka minu lemmikuks on sama brauser – Firefox. Jääb vaid lisada, et kasutage ikka Firefox veebilehitseja turvalaiendeid ka : Mozilla Firefox turvapluginad veebilehitseja kaitseks ja  Mozilla Firefox veel turvalisemaks.

Ah jaa, Eesti.ee kiituseks tuleb öelda, et see omakorda on üks minu lemmik internetikeskkondadest – muidu ma poleks ju viidet meie Riigiportaalile Eesti.ee oma blogi vasakusse ritta teiste viidete sekka lisanud. Loomulikult küsisin enne ikka viisakalt luba viite lisamise kohta ja sain positiivse vastuse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: