Kuidas saab vaadada Windows 7 -ga animeeritud .gif faile – GIF Viewer

Windows XP-ga oli lihtne – kui soovisid vaadelda arvutisse tiritud animeeritud .gif faile, siis tuli failil teha vaid parem-hiireklikk, valida Open With ja avada animatsiooni vaatamiseks Windows Picture and Fax Viewer.  Nüüd aga, kui avada samamoodi Windows 7-l uuema nimetusega Windows Photo Viewer, siis see ei toeta enam seda funktsiooni. GIF faili ennast küll näidatakse, kuid mitte animeeritult. Tõsi küll, animeeritult näeb GIF faile nii, kui pildil paremklikki tehes valida Open with  – Internet Explorer, kuid see on küllaltki tüütu ja aeganõudev.

Windows 7 and Vista not support animated gif files - solution

Heaks alternatiiviks animeeritud GIF failide vaatamiseks on pisikene kõigile tasuta (GNU LESSER GENERAL PUBLIC LICENSE) rakendus nimega GIF Viewer. Lisaks operatsioonisüsteemidele Windows 7 ja Vista sobib see ka Windows XP ja 2000-le. Nõuab tööks vähemalt .NET Framework 2.0 versiooni olemasolu arvutis.

Vajutades Download lingile avatakse uus aken, milles vali sobiv keel (English, German, Italian). Kui keegi on huvitatud selle programmi eesti keelde tõlkimisest, siis hetkel just otsitakse asjalikke tõlkijaid.

animated gif viewer for windows 7

animated gif viewer for windows 7

if windows 7 not play animated gif files

Programmi arvutisse paigaldamine on lihtne, tuleb edasi liikuda Next abil ja nõustuda tingimustega. Rakenduse avades kuvatakse hüpikaken Did you know…, ent kui soovitakse, et seda igakordsel programmi avamisel ei näidata, siis märgi linnukesega paremal all olev ruut Do not show the message again.

Järgmisena tee arvutis oleval animeeritud GIF failil paremklikk ja vali kõige alt Properties. “Opens with” rea taga vali Change. Kui Recommended Programs ei paku valikuna GIF Viewer 3, siis vali veel eraldi Browse ja otsi failiredeli abil üles programmi .exe käivitusfail ( Computer – Local Disk – Program Files – GIF Viewer – GifViewer.exe ), tee see hiirega aktiivseks, ava (Open) ja vajuta OK. Nüüd on Properies aknas GIF failide avamiseks määratud GIF Viewer 3 – lõpetuseks vali Apply ja OK.

PS. Samuti saab selle faili leida paremkliki abili Open with – Choose default program…

kui windows 7 ei näita, ei mängi animeeritud gif faile

Edaspidi piisab vaid klõpsata animeeritud GIF failidel, kui programm avab selle liikuva pildina. Samas saab GIF faile avada ka programmist endast, kui valida File – Open image ja üles otsida vajalik pilt.

animated gif viewer

Mõned näited animeeritud .gif piltidest:

emma watson sexy

liikuvad pildidanimated gif

lille pildid

Üks vastus to “Kuidas saab vaadada Windows 7 -ga animeeritud .gif faile – GIF Viewer”

  1. Video konvertimine ehk teisendamine animeeritud (liikuvaks) GIF failiks « Arvutiturve Says:

    […] Lühitutvustuse GIF failina, mis on tehtud „Video to GIF“ konvertijast sellesama programmi abil, leiab populaarselt Eesti failihaldussüsteemist (failide üles-ja allalaadimise lehelt) Upload.ee. Kõige mugavam on GIF failis juhendit vaadata nii, kui see arvutisse tiritakse ja kasutatakse näiteks HaoZip pildivaaturit, mis lubab GIF faili ka suuremaks zuumida. Võimalus on ka Windows 7 puhul kasutada GIF failide vaatamiseks GIF Viewer´it. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: