Fotode töötlus – tasuta Magix Photo Designer Free video ülevaade

Olen sellest slilled - fototöötlus, Priit Aasmäeuhteliselt heast fotomontaaži ja –viimistlusprogrammist kirjutanud lühidalt artiklis – Foto või pildi töötlemine Xtreme Photo Designer abil.  Paraku pole selles lühiülevaates kirjutatud ühestki programmi funktsioonist ja võimalustest fotode töötlemisel.  Püüan nende kohta infot näidata video-ülevaates.

Programm ise pole küll kõige kergemate killast ja vajab põhjalikumat õppimist kasvõi programmis endas oleva abifaili Help abil, kuid kui selle töötlejaga piltide redigeerimine ja monteerimine selgeks saadakse, saab sellest hea abimees.

Ise ma kasutan seda fototöötlejat üsna tihti, ehkki kõiki töövõimalusi ma polegi veel selgeks õppinud. Aga minu puhul tavaliselt ongi nii, et kuna kasutan erinevaid  fotodisainimise programme, siis igaühest neist valin välja vaid parimad funktsioonid mingi kindla operatsiooni  tegemiseks.  Umbes samamoodi restaureerin ka vanasid fotosid – mitte ühe restauraatoriga vaid mitme erinevaga, kuna ühel programmil on teatud taastamise funktsioon tunduvalt  parem, kui teisel programmil täpselt samaväärne töötlusfunktsioon.

Antud programmi puhul kasutan põhiliselt fotode värvimuutmise funktsioone ja kompositsiooniefekte. Samuti saab sellega piinliku täpsusega just vastavalt minu soovile panna paika foto pikslite suuruse, mida enamus programme ei toeta.

edit photos quickly and precisely

Programmi juures meeldib ka see, et funktsiooni Fast Preview abil saab koheselt võrrelda töödeldavat pilti võrdlusena uuega ja vajadusel kohe muudatusi teha – disainida fotosid paremaks ning kujundada ja kavandada vastavalt soovile kaunimaks ning meeldivamaks.

foto töötlus

Programmi arvutisse laadimine on lihtsamaks tehtud – enam ei nõuta registreerimist.

Magix.com allalaadimislehel suunatakse faili tirimiseks CNET download.com saidile, aga see ei ole hea mõte  – see failijagamissait on hakanud niikuinii oma endist kuulsust ja sära katastroofilise kiirusga kaotama, kuna paigaldusfaili saamiseks kuvatakse tavaliselt kiri:  „We’re sorry, but the page you requested could not be found.“ . Sellepärast on soovitav fail tirida Softpedia lehelt. Kuidas programmi tirida ja arvutisse paigaldada, ka see on videoülevaates täpselt näidatud.

NB! Järgnev video-ülevaade on tõepoolest ainult ülevaade programmi funktsioonidest, mis sellest leida võib. Hetkel väikese, ent suhteliselt tõsise tervisliku probleemi tõttu ei suutnud lihtsalt paremini keskenduda, et õpetuslikku videot teha. Ent sellegipoolest peaksid programmist huvitatud saama hea ülevaate funktsioonidest, mis aitab neil paremini otsustada, kas see rakendus ka nende arvutisse võiks sobida.

Video ülevaade:


Teistest fototöötlejatest leiab infot teema all – Fototöötlus, pilditöötlus


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: