Kuidas parandada kahjustatud Microsoft Word .doc faile – Word Repair

Microsoft Word iconKüsimus:

„Proovisin ka Glary Undelete-ga taastada .doc faile. Leidsin ülesse, taastasin välisele kettale, aga word ei oska nende failidega midagi peale hakata. Kas on kuidagi võimalik wordi õpetada kahjustunud faili lugema või ongi selleks korraks kõik?“

Vastus:

Küsimuses pole kahjuks märgitud, millise Microsoft Office versiooniga on tegu. On see Microsoft Word 2003, Word 2007 või Word 2010 aasta versioon (2007 ja 2010 versioonidega saab ju samuti soovi korral teksti .doc failitüüpi salvestada). Samuti ei saa hästi aru, et just mismoodi ei oska Word nende failidega midagi peale hakata – kas lööb avamisel veateate ette või ei suudeta üldse faili lugeda?

Sellegipoolest infot juurde küsimata kirjutan mõnest võimalikust viisist, kuidas saaks proovida vigaste Word failide sisu taastada. Loomulikult tuleb arvestada, et kui fail on ikka mitu korda ülekirjutatud, siis ei pruugi ka neist parandamismeetoditest aidata.

Kahjustatud Word dokumendi (.doc) teksti taastamine

Tiri omale väike tasuta utiliit nimega WordRepair (Repair My Word).

WordRepair on Microsoft Word dokumentide sisu, täpsemalt öeldes dokumentides oleva teksti taastamise utiliit, kui fail ise on kahjustunud ja rikutud ega avane normaalselt. Utiliidiga ei saa parandata Office 2007 või Office 2010 aasta versiooni .docx faile. See võimaldab päästa rikutud .doc failide teksti ainult Microsoft Word 6.0, Word 95, 97, 2000 ja 2003 versioonidel.

Mõned levinumad veatetaed Word avamisel:

* “The document name or path is not valid. Try these suggestions. Check the file permissions for the document or drive. Use the File Open dialog box to locate the document.” –  Dokumendi nimetus või tee ei ole kehtiv.

* “Word cannot open the document.” – Word ei saa avada dokumenti.

* “Word cannot open the document: user does not have access privileges.” –  Word ei saa avada documenti: kasutajal ei ole juurdepääsuõigusi.

* When you attempt to open a Microsoft Word 97 document into Microsoft Word version 6.x or 7.x, the document contains garbage characters. – dokument sisaldab vigaseid tähemärke.

Kui portatiivne ehk kaasaskantav utiliit on arvutisse tiritud, ava see ja vajuta Run. Seejärel vali Repair/Open, otsi failiredeli abil üles Word .doc fail, mis vajab parandamist, tee see hiireklikiga aktiivseks ja vajuta Open.

microsoft word document repair

Utiliidis ilmub nähtavale kahjustatud faili taastatud tekst (pilte see utiliit ei taasta). Seejärel vajuta utiliidis funktsioonile Save, et avaneks uus aken. Real Save as type on vaikimisi pakutud Word RT Files (.rtf). Selle võib nii jättagi, tuleb vaid ise kirjutada reale File name uus failinimi ja valida Save.

word dokumentide ja teksti parandamine

Kui parandatud teksti soovitakse salvestada samasse .doc faili nagu kahjustatud failgi oli, siis tuleb real Save as type valida All files ja real File name kirjutada failile uus nimi koos .doc lõpuga. Seejärel salvesta see valides Save.

office word tekstidokumentide taastamine ja parandamine

Uue failinimega dokumendid (kas .doc või .rtf) võib nüüd avada ja tekst on enam-vähem taastatud, kui mitte arvestada, et täpitähti, aktiivseid linke või sümboleid selles ei kuvata. Kuid põhilise ja vajaliku saab ometigi taastatud.

microsoft word .doc failide parandamine

Teisest võimalikust vigaste dokumentide parandamise viisist saab lugeda artiklist: Microsoft Word 2007 ja Word 2010 .docx failide vigade parandamine

PS. Hetkel on küll selline masendav tunne sees, et teen siia blogisse juurde uue rubriigi nimega „Elu ise“ või „Elust enesest“ ja kirjutan ühe vägeva loo pealkirja all: „Haigete ravimisest Eesti moodi“ , ehk siis meie riigi ravisüsteemi reaalsest toimimisest ja arvamisest  a´la „ et kui ei ole surmatõbi, siis tuleb haigetel kannatada ning taluda valusid jt. ebamugavustundeid ilma ühegi spetsiaalse ravimita, kuni ükskord järjekord erialaarstile, nii umbes kuu või kahe pärast, kätte jõuab.

Vabandan teiste küsijate ees, kellele pole veel  jõudnud vastust kirjutada ja et viimase küsija vahele võtsin.


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: