Microsoft Word 2007 ja Word 2010 .docx failide vigade parandamine

Microsoft Word 2010Ehkki see artikkel õpetab kahe viimase Microsoft Office versiooni Word dokumentide (.docx) vigade parandamist, saab seda nippi edukalt kasutada ka vanema versiooni Microsoft Word 2003 vigase failitüübi .doc kordategemiseks.

Põhimõtteliselt on see järg artiklile Kuidas parandada kahjustatud Microsoft Word .doc faile – Word Repair, ent kuna hiljuti sattusin just samalaadse probleemi ette, kui Word kuvas faili avamisel veateate, siis on sellest nüüd hea kirjutada.

Nimelt, inglise filoloog Kersti Aasmäe on ette valmistanud ja tõlkinud ühe loo tulevaks isadepäevaks maailmakuulsate inimeste tõestisündinud juhtumistest ja ütlemistest. Kui ta aga saatis mulle failitüüpi .docx salvestatud loo, siis seda avades kuvas Word mulle veateate:  „The file .docx cannot be opened because there are problems with the contents.“ Details: Unspecified error.

Microsoft word errors

Taoliste vigade korral tasub proovida see avada WordPad´is ja salvestada uuesti teise failitüüpi. Tee vigasel Word dokumendil paremklikk, vali Open with > WordPad. Kui WordPad´i koheselt ei ole valikuliste rakenduste seas, siis ava kõigepealt Choose default program… , otsi see teiste programmide seast üles, tee hiireklikiga aktiivseks ja vajuta OK.

WordPad, explorer right click

Järgmisel pildil on näha, et vigases failis olev tekst avati seekord ilusasti just WordPad rakenduses. Seejärel ava File (olenevalt versioonist võidakse kuvada lihtsalt ikoon koos noolekesega), libista hiirenool reale Save as ning vali faili uueks salvestamistüübiks näiteks Rich Text document (.rtf)

word dokument .docx ei avane


 

Rich Text Document

Kui dokumenti soovitakse samasse failiformaati salvestada, milles ta oli (.docx), siis tuleb valida Other formats, real Save as type valida noolekese abil failiks .docx ja soovitav ei ole faili lihtsalt üle kirjutada vaid nimetada see ümber, kasvõi sama pealkirja taha kirjutada sõna UUS juurde ja alles siis salvestada (Save). Uus fail avaneb nüüd vigadeta.

word dokumentide vead

Kui aga soovitakse WordPad´is valida Save, siis samuti pole soovitav faili üle kirjutada vaid valida Save a copy ning uues avanevas salvestusaknas muuta faili pealkiri teiseks või lisada samale pealkirjale juurde näiteks sõna PARANDUS. Seejärel salvestades (Save) peaks uus fail vigadest puhas olema.

corrupted word filesave word file

Oma rikutud .docx faili sain niimoodi jälle töökorda ja uus parandatud Word fail avanes kenasti ilma vigadeta. Proovisin niimoodi ka Word 2003 .doc faile parandada WordPad rakenduse abil ja samuti õnnestus, ehkki teksti ei taastatud n-ö üks-ühele nagu originaalis ja näiteks aktiivseid linke ei kuvatud, kuid otseselt midagi kaduma samuti ei läinud.

Kahjuks ei oska öelda, et kas iga Microsoft Word vea korral annab niimoodi faile taastada, kuid üritada ja proovida tasub alati, eriti veel siis, kui tegemist on väga olulise failiga. Võimalikest Word dokumentide vigadest ja parandamise meetoditest kirjutan veel edaspidigi.


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: