E-kirjad ehk meilid (e-mail) otse arvuti ekraanile – Gmail Alert Notifier UUSIM versioon

Viimati toimetatud 12.dets. 2010.a.

Tänasest on saadaval Scott´s Gmail Alert täiesti uus versioon , mis on veelgi parem ja paljude uute täiustustega ning täiendatud funktsioonidega. Sellest suurepärasest e-kirjade ja e-posti automaatsest teatajast arvutiekraanil olen juba kirjutanud kaks artiklit: Google Gmail postkastid otse Windows 7, Vista või XP ekraanile – Scott`s Gmail Alert ja  Kõik Gmail postkastid ühe rakenduse alla – Scott´s Gmail Alert.

Best gmail notifier ever

Videoülevaate vanema programmiversiooni kohta võib leida YouTube kanalilt Scott´s Gmail Alert – best gmail notifier review või ka siitsamast blogist: videoülevaate.

Kõigist uutest funktsioonidest, mis sellesse hetekel parimasse versiooni on juurde lisatud, leiab Gmail Alert kodulehelt – Current version of Scott’s Gmail Alert. Kes valdab inglise keelt kehvemini, võib selle tõlkida Google Tõlgi abil, mille juhendid leiab siit või veel täpsemalt juhendatult artiklist Google Tõlgi: Kuidas tõlkida võõrkeelset internetilehte eesti keelde Google Translate abil.

Scott´s Gmail Alert Free

Siin nimetan vaid mõned funktsioonid, mis programmi on lisatud:

Google Talk toetus; kolme päeva ilmaprognoos;  e-postile saabuvaid kirju kontrollitakse automaatselt endise 30 sekundi tagant nüüd ka 10 sekundi järel (kasutaja saab ise valida), misjärel antakse neist ekraanil koheselt märku; rakendus kasutab vähem arvutiressursse ehk tarbib vähem mälu; kasutajaliidest on täiustatud, et programmi oleks mugavam kasutada; erinevatele kontodele saab lisada erinevaid helihoiatusi ja värve, kui kiri saabub; kalendrisse on lisatud äratusfunktsioon ehk hoiatusfunktsioon, et ei unustataks tähtsaid märkmeid, mis on kalendrisse meelespidamiseks kirjutatud jne.

Kindlasti loe läbi rohkema info saamiseks artikli alguses viidatud vanemad artiklid, kuna kõik vanema e-kirja teavitusprogrammi funktsioonid on uuemas versioonis alles. Programmi allaladimise leht asub siin või tiri Scott’s Gmail Alert arvutisse otse siit.

Hetkel ei saa viimast versiooni muuta eesti keelseks. Loodame, et eKaitse meeskond eesotsas Lauri Säde´ga kirjutavad ka sellele versioonile eestikeelse tõlke!  Alates tänasest, 12. detsembrist on programmi võimalik sättida ka eesti keelseks. Aitäh Laurile hea tõlketöö eest!

Videost ei saa algaja kasutaja aru, kuidas saab RSS voogusid ehk RSS postitusi (RSS – Posts) või RSS kommentaare (RSS – Comments) lisada programmi, et neid ekraanil kuvataks ilma veebilehte avamata. Toon näite oma blogi kasutades. Tee RSS lingil paremklõps ja vali Open Link in New Window. Avaneb uus lehekulg ja koos sellega ka väike hüpikaken (Susbscribe with Live Bookmark). Hüpikaken on selleks, et RSS voogusid kuvada veebilehel. Et aga RSS voogude aadressi kätte saada, siis vajuta hüpikaknas Cancel ja seejärel kopeeri veebilehitseja aadressiribalt RSS voogude aadress: https://arvutiturve.wordpress.com/feed/

See kleebigi programmi ja Sinule meeldiva saidi RSS postitused hakkavad ilmuma läbi selle rakenduse otse su ekraanile.

Uus video-ülevaade programmist:


Kaasnevad postitused : Google Gmail abil kõik erinevad e-postkastid ühe konto alla


4 kommentaari to “E-kirjad ehk meilid (e-mail) otse arvuti ekraanile – Gmail Alert Notifier UUSIM versioon”

 1. Lauri Säde Says:

  Jah, mul on uus tõlge peaaegu valmis. Tänu Scott’ile jäi umbes 80% vanast tõlkest alles, seega ei pea ma täitsa algusest uuesti peale hakkama. Loodan täna tõlke lõpuni viia. Kes programmi kasutavad ja leiavad kahtlaseid/valesi tõlkeid, kirjutage mulle laurisade “ät” gmail.com

 2. Lugeja Says:

  Tere.
  Kas saan õigesti aru, et Scott´s Gmail Alert’iga saan silma peal hoida näit mõne mind huvitava foorumi teemal v muidu huvitaval veebisaidil ja kui keegi midagi juurde postitab siis annab programm märku?
  Aga mis siis kui veebilehel pole RSS märki? Kas RSS voogu saab ise lisada veebilehitseja aadressi muutes?
  Uutest meilidest teavitamine… kas siis oled mingitmoodi (niikaua kui arvuti töötab) läbi selle proge postkasti koguaeg sisselogitud, on see turvaline?

  • Priit Says:

   Jah, see on õige, kui valida programmist „Lisa kasutaja“, seejärel valida nupp „RSS feed reader“ ja lisada RSS veebiaadressi reale just nimelt selle veebilehe RSS aadress. Kui veebilehel pole RSS aadressi märgitud, siis ei saa seda loomulikult lisada. Järelikult kas see veebileht ei toeta infovoogusid või ei soovita seda lehele lisada. Ise püüda tuletada mõne veebilehe RSS aadressi pole mõtet.

   Otseselt võttes pole Sa läbi selle programmi postkasti sisse logitud. Kui kiri tuleb, annab programm sellest ekraanil märku, ja kui siis soovid minna kirja vaatama, pead sisestama oma paroolid, et postkasti jõuda. Enamik kirjade saabumise teatamise programme ekraanil töötavad samal põhimõttel.

   Mis aga puutub üleüldiselt küsimusse turvalisusest, siis tänapäeval ei julge enam (isegi) ükski paberitega ja suurte kogemustega turvaspetsialist väita, et mingi asi arvutiasjanduses on turvaline. Kui mõni on seda väitnud, siis kräkkerid on selle väite varsti kummutanud….
   🙂

 3. Klahvinuhi avastaja ja tõkestaja SpyShelter Personal Free » Arvutikaitse Says:

  […] järgi arvutis paremini tööle. Näiteks Windows Live Messenger, Skype, erinevad player´id, e-kirjade teatajad ekraanil jne salvestavad ekraani või püüavad ligi pääseda […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: