Windows 7 ja Vista kiiremaks muutmine Vista Services Optimizer abiga

Vista Services Optimizer on kõigile tasuta Windows 7 ja Vista optimeerimise rakendus, mis võimaldab lisada opetatsioonisüsteemile kiirust juurde, kiirendada arvutitööd, lülitades ohutult välja selliseid teenuseid (services), mis vaikimisi on alati avatud, kuid mida arvuti kasutamisel tegelikult ei vajata. Need mittevajalikud teenused aga tarbivad suhteliselt palju ressuresse, mis teevad arvuti kasutamise aeglasemaks.

Speed up windows 7

See automaatne tweak´ija ei nõua kasutajalt eriti palju tehnilisi  teadmisi, et saavutada arvutisüsteemi töö toimimisel parem jõudlus, kiirem töö ja samas ka turvalisem häälestus. Programmi üks funktsioonidest on ka nn Gaming Mode, mis sobib eriti  just arvutimängude mängijatele, et mängimine toimuks sujuvalt ja takistustevabalt.

Lisaks tavapärasele süsteemi paigaldatavale installerile pakuvad arendajad ka programmi portatiivset ehk kaasaskantavat versiooni, mille saab tirida samuti autorite kodulehelt.

Sobib opisüsteemidele  Microsoft® Windows® Vista (32-bit ja 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Business /Ultimate, Microsoft® Windows® 7 (32-bit ja 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Professional/Ultimate, vajab tööks Microsoft .NET Framework 3.5 -e.

Minult on sageli küsitud, et miks ma ei kirjuta artiklit sellest, milliseid mõttetuid taustal töötavaid ja palju mäluressursse kasutavaid Service´id ehk teenuseid, mida Windows rakendused või mõned programmid on süsteemis töötamiseks automaatselt käivitanud (nendeni jõuab Start – Control Panel – System and Security –  Administrative Tools – Services või kui Windows 7-l  on kontrollpaneelis määratud View by Category– Large icons, leiab kohe Administrative Tools üles), tuleks välja lülitada, et Windows süsteemi töö muutuks tunduvalt kiiremaks, siis kinnitan, et ma ei kirjutagi nendest kunagi, sest see on äärmiselt tänamatu töö. Enamus, kes on selle kohta internetti juhendi kirjutanud, on egoistlikult arvestanud ikkagi ainult seda, mis sobib just tema arvutitöös, milliseid teenuseid just tema ei vaja ja ka õpetus tuleb just tema arvutikatsetusi arvestades. Kuid paraku ta ei mõtle sellele, et mõnda teenust, mida just tema ei vaja ja mis seoses sellega tema arvutis on suletud, see on hoopis teisele kasutajale olulise tähtsusega.

Siiski ehk kunagi väikese erandiga kirjutan juhendi vaid ainult neist teenuste (services) lahtiühendamistest, mis kindla peale ei tee ühelegi arvutile liiga, mis pole tõepoolest absoluutselt kellelgi vajalikud, mille sulgemine kiirendab arvuti tööd märgatavalt ning mille tõttu ei saa ükski vajalik rakendus kasutajale kättesaamatuks või häirib tema tööd arvutiga.

Tune up computer

Sellepärast ongi mul nüüd hea tutvustada Vista Services optimeerijat, mis teeb tööjaamade lahtiühendamisel suhteliselt ohutut tööd, kuid vastutus programmi kasutamisel jääb mingil määral ikkagi ka kasutaja enda kanda. Kuid väga palju ei maksa muretseda – juba paigaldamisel teeb programm taastepunkti hetkeseisust teenuste kasutamisel ja alati annab seda seisu läbi programmi taastada. Pärast programmi paigaldamist ehk olekski kõige tähtsam esimesena järele vaadata, kas taastepunkt hetkeseisust on tehtud, ja juhul, kui ei ole, tuleb seda ise teha.

Ava programmi peaaknast More Functions – Create Snaphot, kirjuta taastamispunktile nimi ja kirjeldus ning vajuta Create.Kui nüüd programmiga katsetades läheb midagi viltu, siis ava samamoodi see rakendus, kuid taastamiseks vali Snaphots Manager. Samasse kohta jõuab samuti kui avada Resque Center.

Tee varasemalt loodud taastepunktil paremklikk ja või vali tööriistaribalt  Apply. See taastab arvuti services taas sellisesse seisu, kui nad enne olid. Samahästi võib Resque Center avades taastada ka kõik Windows vaikimisi teenused, nagu nad juba opisüsteemi paigaldades on toimimas, valides Restore Windows services settings using to their defaults.

NB! Kõik see, millest olen siin rääkinud, on  allolevast videost näha.

Windows 7 optimizerarvuti kiiremaks muutmine

Kasutajal tuleb nii Automatic TuneUp ja Manual TuneUp lahtrites luua oma profiil, mille järgi hakatakse süsteemi modifitseerima ja kiirendama. Kui kasutaja ei tea täpselt, mis miski  funktsioon tähendab, siis saab ta selle kohta hõlpsasti infot Googlest leida, tehes antud kirje hiireklikiga aktiivseks ja valides luubimärgist Google Search Engine. (Videost on see näha)

windows 7 kiirendamine

Kui kasutajal aga on nii inglise keel kehv või on ta arvutis üsna algaja, siis võib ta optimeerida arvutit vaikimisi pakutavaga , vajutades lihtsalt lahtrile Optimize. Niikuinii, kui midagi viltu läheb, saab seda kõike taastada nii nagu eespool kirjutasin.

NB! Kui näitena toodud pildid tunduvad väheloetavad, siis nende suurendamiseks loe läbi artikkel Kuidas muuta internetis surfates pisikest teksti või pilte suuremaks ja loetavamaks.

Arvan, et rohkem ei pea seletama, sest kõik on niigi näha programmi tutvustavas videos:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: