Emsisoft Anti-Malware Freeware (a-squared Free) tasuta versiooni paigaldamise videoõpetus

a-squared Free ehk uue nimetusega  Emsisoft Anti-Malware on juba aastaid troojate, arvutiusside, võlts-turvatarkvara (rogue), rootkit ehk käomunade, nuhkvara, tagauste ehk backdoor, klahvinuhkide ehk klahvivajutuste salvestajate (keylogger) ja ka viiruste enda avastamisprotsendilt tippklassi kuuluv programm. See väga hinnatud pahavaratõrjuja on juba aastast 2003 tegelenud kuritahtlike registrikoodide ning protsesside analüüsimise ja avastamisega, mistõttu  tänaseni ei leia sellele tõrjeprogrammile konkurenti, millel oleks niivõrd aukartustäratav õelvaravastane andmebaas – üle 6 miljoni signatuuri.

tasuta a2 free

Samast programmist olen juba kirjutanud artiklis Valik tasuta nuhkvaratõrjeid ja Tasuta nuhkvaratõrje Emsisoft Anti-Malware paigaldamine.

Kuna aga ikka veel mõni kurdab, et a-squared Free pole enam tasuta saadaval ja seda asendav Emsisoft Anti-Malware on ainult tasulise versioonina pakutav, siis tegin video ülevaate, kuidas saab installida ja paigaldada arvutisse selle programmi just tasuta versiooni: Emsisoft Anti-Malware – Freeware Mode:

Video:


NB! Videos on näidatud, kuidas saab välistada leitud pahavara programmi poolt kustutamast (Add to Whitelist ehk valgesse nimekirja lisama). Paraku tõesti see pahavaratõrje suhtub igasse leitud pahavaralisse koodi null-tolerantsiga, seega vahel peab tõepoolest ise mõne leitud programmijupi kustutamisest ära päästma. Päästetav fail võib küll sisaldada mingil määral ohtu, kuid see on kasutaja omal vabal tahtel ja teadmisel arvutisse installeeritud. Kasutaja paraku peab ise teadma, kui ohtliku või ohutu tegelasega on tegemist.

Ent üldjuhul ikkagi peab alati just valima kas Quarantine selected objects (karantiini lisama, kust saab teda vajadusel ka uuesti vabastada) või Delete selected objects, mis eemaldab lõplikult pahavara arvutist.

Anti-Malware FREEWARE video review

Veel Emsisoft poolt pakutavat tasuta tarkvara:

Emsisoft Free Emergency Kit 1.0 sisaldab tasuta portatiivseid ehk kaasaskantavaid tõrjevahendeid arvuti skanneerimiseks ja puhastamiseks pahavarast.

anti-spyware portable FreeBest portable anti-spyware

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: