Ekraanist pildi tegemine (Print Screen) – kiire ja mugav ekraanipildi salvestaja Lightscreen

Best and very simple screen capture utilityKuidas teha ekraanist pilti (screenshot) ja salvestada see arvutisse, sellest olen varem kirjutanud artiklis Ekraanipildi tegemine ehk Print Screen. Ent kui ekraanipilti on vaja teha sagedamini ning ei soovita pildistada tervet ekraani (täisekraani) vaid ainult osa sellest, siis sobib selleks paremini pisike, lihtne ja paindlik ekraanisalvestaja Lightscreen. See on hea alternatiiv tavapärasele Print Screen funktsioonile.

Print Screen freeware

Programmi arvutisse paigaldades avatakse kõigepealt seadete (Options) lahter, mille abil saab kasutaja sättida utiliidi tööle vastavalt enda eelistustele. Valida näiteks ekraanikuvade salvestuskohaks harjumuspärasema My Pictures kausta; määrata, kas pildid salvestatakse numbrilises või kuupäevalises järjestuses, või lubada töötada sellel reaalajas taustal, valides automaatse käivitumise koos Windows avanemisega (Run Lightscreen at system startup). Ekraanipilte saab arvutisse salvestada formaatidesse JPG, PNG või BMP.

ekraanipildi salvestamine

Kõigile tasuta ekraanipildi salvestaja võimaldab kiirklahvide abil automaatselt salvestada pilti täisekraanist (Capture the screen – klahv Print Screen), ekraanil avatud aknast (Capture a window – klahv Alt + Print Screen) ning ise valitud piirkonnast ekraanil (Capture a screen areaklahv Ctrl + Print Screen).

How to create print screen

Sobib kõikidele 32-bit Windows operatsioonisüsteemidele – Windows 95/98/NT/200/XP/Vista, Windows 7.

Kuidas teha ekraanist piltiHiire noole salvestamine pildile

Võimalik on tirida ka programmi portatiivne ehk kaasaskantav versioon Lightscreen Portable, mida saab kasutada irdseadmetel nagu välistel kõvaketastel, USB mälukaartidel või –pulkadel jne.

Loe ka: Alternatiiv tavapärasele Print Screen funktsioonile – PicPick ekraanisalvestaja


arvutiturve.wordpress.com

8 kommentaari to “Ekraanist pildi tegemine (Print Screen) – kiire ja mugav ekraanipildi salvestaja Lightscreen”

 1. Marcella E. Richard Says:

  Sometimes its easier to show someone what youre seeing on your computer screen instead of explaining it. To print the screen capture or send it to someone in an e mail youll first have to paste it into Paint or some other image-editing program and save it…

  • Priit Says:

   Very good point, i am thinking the same! 🙂

   Emakeelde tõlgitult mõtte sisu: “Mõnikord on kergem inimestele visuaalselt näidata, mida sa näed oma monitori ekraanil, selle asemel, et hakata seda seletama.”

 2. Anni Says:

  Mina olen siiani kasutanud Alt+Print Screen või Ctrl+Print Screen ja siis Power Pointis lõikan maha, nii palju kui vajalikuks pean 🙂 Vähemalt olen kõik tehtud saanud, mis vaja ega laiuta abitult käsi 😉

 3. Andi Says:

  Windows 7 -s on programm lõikeriista (mul on W7 eesti keelne nii, et mis selle täpne nimetus ingliskeelsena ei tea) nime all, millega saab ka ainult sellise ekraanipildi osa valida mida sa ise tahad, muudkui lohista hiirega parajaks. Muidugi puuduvad väga paljud kiirklahvid, mis antud programmil olemas ja puudub taustal töötamise võimalus. Kuid on juba sisse ehitatud.

  • Priit Says:

   Inglise keeles on see Snipping Tool.

   Leiab Start- All Programs – Accessories – Snipping Tool.

   Selle poolest on see Windows 7 piltide lõikamise tööriist hea, et vajadusel saab pildile ise infot juurde kirjutada (kui käsi ei värise 🙂 ), mõne olulisema koha värviga ära märkida, alla joonida, lauseid esile tõstmiseks värviga üle tõmmata jne. Pildile kirjutamise vahendiks on nn. Pen (sulg, sulepea, pliiats, kirjutamisvahend, vildikas). Kui midagi läheb kirjutamisel valesti, saab kustukummi (Eraser) abiga selle pildilt uuesti kustutada. 🙂

 4. Lugeja Says:

  Tere.
  Lightscreen… asjalik väike programm kui windowsi enda print screeniga jamada ei viitsi, väiksed proged on tihti geniaalsed.
  Millega muidu ise ekraanist, aktiivsest aknast v valitud alast ekraanil pilte teed kui saladus pole?
  Kui hiirekursor asetada kausta peale ja see niiöelda popup kausta andmetega välja hüppab siis Lightscreen’iga tervest ekraanist pilti tehes jäi kausta suurus pildile, aktiivsest aknast pilti tehes ei jää popup’i pildile kuigi valisin koha kus popup olemas ja menüüriba ei lase ka väljapoole akent kui aktiivsest aknast pilti teen.
  Sul paljudel ekraanipiltidel ulatub programmide menüüriba aktiivsest aknast väljapoole… mis screenshot programmid võimaldavad aktiivsest aknast pilti tehes jäädvustada menüüriba v lõikepuhvrit terves ulatuses kui nad ulatuvad väljapoole aktiivset akent? Äkki on sul midagi head varrukast pakkuda? Tänud.

 5. Lugeja Says:

  Veel üks väike küssa, screenshot proged võimaldavad salvestavad pilte eri vormingutesse JPG, PNG, BMP jne. Kas on maitse asi millist eelistada või on mõned millegipoolest paremad, näit hilisemaks pildi muuks otstarbeks kasutamiseks, pilditöötlus jms?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: