Video või filmi konvertimine ehk teisendamine ühest videofailist teise

Kui kasutaja arvutis olev meedia player või teleri taha käiv DVD mängija ei suuda esitada mõnda videot, siis kõige lihtsam oleks need videofailid konvertida player´ite jaoks sobivasse formaati. Käesolevas artiklis, ehk siis programmi iWisoft Free Video Converterteises tutvustavas osas näitangi videoülevaates täpsemalt, kuidas saab konvertida videoklippe või täispikkasid filme teistesse videoformaatidesse, et playerid mängiksid neid ilusti.

videote konvertimine

Põhjuseid, miks vahetevahel on vaja filme või videoklippe konvertida, on mitmeid.

  • Arvutis olev meedia player ei suuda avada teatud kindlaid videofaile.

Näiteks  – kasutaja tirib videojagamissaitidelt Youtube, Vimeo jne mis tahes videote allalaadijate abiga (Live Downloader, Freemake Video Downloader, VDownloader jne) arvutisse videoklippe FLV failina, kuid need ei hakka arvutis tööle – ei esita muusikat ega videot.

  • Äsja arvutisse tiritud videod või filmid ei hakka üldse tööle või player ei mängi neid korralikult.

Näiteks – kui tiritakse peer-to peer failijagamisprogrammide vahendusel nagu eMule või torrendite nagu µTorrent abil arvutisse filme, siis mõni neist ei hakka üldse mängima või filmi ei esitatakse vigadega – näiteks pilt on, aga häält ei ole; või siis just ainult heli on, kuid video asemel on must ekraan. Kusjuures selliseid vigu esineb vahetevahel ka populaarsete .AVI failide puhul. Seega, isegi AVI failid ei pruugi teinekord filmi näitamiseks korralikult käivituda ja need peaks ümber konvertima. Kasvõi seesama AVI fail uuesti AVI failiks konvertida, kuid konvertimisprogrammist tuleks siis failda teised koodekid.

  • Kui sõber laenab sõbralt hea filmi, siis see ei hakka kasutaja arvutis tööle, kuna see film võib olla koostatud selliste koodekitega, mida kasutaja arvuti ei toeta.

Vahel on mu sõbrad ja tuttavad palunud, et salvestaksin neile DVD plaadile mõned huvitavad filmid või videoklipid meie laste pöörastest tempudest. Kui aga annan CD või DVD plaadi neile üle, siis järgmisel päeval vaatavad nad mind kõõrdis pilguga nagu oleksin neile liiga teinud.

Põhjus on selles, et video ei hakanud nende arvutis tööle ja ka DVD mängijas see ei käivitunud. Väidetavalt on tulnud ette ka selliseid olukordi, et videofail küll avaneb, kuid pilt  virvendab või siis hääl on katkendlik.

  • Kasutaja soovib arvutisse tiritud filme DVD-le kirjutada, et neid siis läbi DVD-mängija vaadata, kuid DVD-player ei mängi neid videosid.

Kasutajal on küll filmid, mis mängivad arvutis hästi, kuid kui ta kõrvetab neist DVD-plaadi, et neid läbi teleri vaadata DVD-mängijast, siis DVD-mängija ei loe neid faile. Seega tuleb see film ümber konvertida DVD jaoks sobilikesse koodekitesse. Ent enne tuleb kasutajal selgeks saada, milliseid koodekeid just nimelt tema DVD-mängija suudab esitada.

  • Kasutaja on ostnud DVD-plaadi, mis naljakal kombel ei suudagi filmi taasesitada läbi DVD-playeri, milleks see plaat ju mõeldud ongi, kuid see-eest arvutis mängitakse sellel DVD-plaadil olevat sisu kenasti maha.

Programmi iWisoft Free Video Converterabil tulebki siis sellel DVD-l olevad failid ümber konvertida teise failitüüpi.

  • Videoklippe või  filme soovitakse vaadata digitaalsetelt multimeedia seadmetelt nagu PlayStation3, XBOX360, Nintendo Wii, PSP, iPod, iPhone, Apple TV, Sony Walkman, iRiver, Zune, Creative Zen, Archos või näiteks mobiiltelefonidelt BlackBerry, Gphone, Palm jne.

iWisoft Free Video Converter konverdib vajalikud multimeediafailid eelnimetatud seadmetele loetavateks failideks.

muusika või videote konvertimine mobiitelefonide jaoks

  • Kui kasutajal on arvutis palju erinevates videoformaatides faile ja ta soovib need kõik konvertida üheks ja kindlaks failitüübiks, näiteks AVI failiks.

Ja  miks mitte ei võiks ta neid erinevaid faile konvertida näiteks kõrgekvaliteetseteks HD-video failideks, sest kasutajal võib kunagi hiljem tekkida soov need plaadile kirjutada  ja siis oleks juba hea vaadata täiskvaliteetseid lugusid.

Tavaliselt, kui ka arvestada kõiki eelloetletud põhjusi, siis videofailid ja filmid ei mängi arvutis just sellepärast, et puuduvad sellele filmile vajalikud audio- või video koodekid . (Loomulikult tuleb arvestada ka sellega, et kui ka pärast konvertimist ei lähe videod käima, siis võib peamine viga peituda draiverites või meedia playeris endas. Kuidas siis vigasid otsida, sellest loe artiklist Kuidas otsida tekkinud vigu, kui meedia player ei mängi muusika- või video faile?)

Kui ei viitsita tegeleda koodekite otsimisega, siis lihtsalt konvertige kõik need mittemängivad videod ja filmid sellistesse videoformaatidesse, mida toetab arvutis olev player ja mida toetab ka teleri taha paigutatud DVD-mängija.  Ei ole vaja hakata otsima eraldi utiliite a´la FLV to AVI converter või RM to AVI converter või AVI to DVD converter või MPG to AVI converter või WMV to AVI converter jne vaid kõige selle konvertimisega saab edukalt hakkama üksainus kõigile tasuta programm  – iWisoft Free Video Converter.

Video ülevaates ongi näidatud, kuidas konvertida ehk teisendada videosid ühest formaadist teise, mis ka iganes on selleks vajaduse tekitanud.

Programmi iWisoft Free Video Converter esimeses tutvustavas artiklis nime all Video või filmi lõikamine ja ühendamine, vesimärgi või teksti lisamine videosse sai näidatud, kuidas saab videotest või filmidest ebavajalikke kaardeid välja lõigata, kuidas üksikuid ja erinevaid videofaile ühendada üheks täispikaks tervikfailiks ehk kokkuliidetud videoks ning kuidas lisada enda loodud videole või filmile logo või vesimärki.

Loe ka: Audio ja video konvertija – Video Converter Factory Pro tasuta litsents ja Video ja audio konvertimine – Xilisoft Video Converter Ultimate tasuta litsents

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: