Alternatiiv tavapärasele Print Screen funktsioonile – PicPick ekraanisalvestaja

Print Screen alternatiivist ehk ekraanipildi salvestajast LightScreen olen kirjutanud juba selles artiklis. Nüüd lugeja küsib, et kas ehk on veel mõnda alternatiivset ekraanipildi salvestamise programmi, mis ei ole väga keeruline, aga võimaldaks rohkemaid operatsioone salvestatud ekraanipildiga teha.

PicPick multifunktsionaalne ekraanist pildi salvestaja on kodukasutajatele ja haridusasutustele tasuta. Sobib kõikidele Windows operatsioonisüsteemidele. Arvutisse laadida saab selle programmi siit.

Programm tundub veidi keerulisem, kui Lightscreen, kuid seda vaid esmapilgul. Kui avada PicPick seaded, siis saab selle nagu Lightscreen´igi sättida klaviatuurinuppude abil (Hot Keys) koheselt valitud kausta ekraanipilte salvestama. Kõige olulisem programmi kasutamisel ongi selle esialgne paika sättimine just nii nagu kasutajale kõige enam meeldiks.

Freeware Print Screen alternative

Ülevaatlikus videos on näidatud, kuidas ma sätin programmi automaatselt pilte salvestama ilma et ta avaks mulle töötlemisvhendit. Kes aga soovib igat salvestatud ekraanipilti enne töödelda, see peaks Save to Image File asemel valima PickPick Editor.

Lisaks tavapärasele piltide salvestamisele on PicPick ekraanisalvestajal palju rohkem funktsioone kui Lightscreen´il. Salvestatud pilte saab kohe töödelda PicPick Editor abil. Põhimõtteliselt on see fototöötleja välimuselt samasugune nagu Paint, kuid töötlemisvõimalusi on rohkem.

Print Screen alternatiiv

Samuti võib selle programmi abil kohe salvestatud ekraanipilte edasi saata Facebooki, Twitterisse, avada Microsoft Word´is jne. Enne pildi salvestamist tuleks siis valida Output Type real vajalik kirje, näiteks Upload to Facebook.

Tasuta ekraanipildi salvestaja

Kiire videoülevaade ei anna aimu programmi paljudest teistest funktsioonidest, samuti ei saa videos näidata, kuidas kasutada klaviatuuri kiirkombinatsioone (Hot Keys), ent mõnes mõttes ongi see hea – kõige parem kogemus programmi tundmaõppimisel saadaksegi just ise katsetades.

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

Üks vastus to “Alternatiiv tavapärasele Print Screen funktsioonile – PicPick ekraanisalvestaja”

  1. Lugeja Says:

    PicPick on hea, lihtne ja omajagu võimalusi, kasutajasõbralik samuti, arvestades seda, et vabavara. Suurt puudust tundsin vajaliku tekstiosa ähmaseks tegemisest (blur). Veel oleks hea kui saaks jäädvustada sellise pildi kus nii aktiivne aken kui sellest väljapoole jääva kontekstmenüü saaks korraga valida. Vaatamata sellele OK proge mida tasub omada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: