Salajaste ja privaatsete failide ning kaustade peitmine arvutis – WinMend Folder Hidden

Kindlasti on arvutikasutajaid, kes soovivad mingil põhjusel oma arvutis olevaid kaustasid või failisid nähtamatuks muuta, et keegi neid ei leiaks. Põhjuseid võib olla mitmeid – sõbrad käivad külas ja kasutavad arvutit ning võivad juhuslikult arvuti omaniku privaatsetele andmetele sattuda. Samahästi võib peres olla ainult üks arvuti, mida kasutavad ema ja isa ning õed ja vennad koos. Kellelgi neist aga võivad väikesed saladused olla, mida nad ei soovi teistega jagada.

Tasuta WinMend Folder Hidden abil saab kiiresti peita kõvakettal või USB abil ühendataval irdkettal privaatseid faile ja kaustasid. Varjatud andmeid saab taas kuvada ainult siis, kui sisestatakse õige salasõna.

Failide ja kaustade nähtamatuks tegemine arvutis

Asutustes, kus nõutakse rangemaid turvanõudeid andmete kaitsmisel, ei soovita programmi autorid seda rakendust kasutada – pigem ainult kodudes, kus kasutajad saavad selle abil ideaalselt võõraste pilkude eest oma konfidentsiaalseid andmeid salastada.

Sobib operatsioonisüsteemidele Windows 2K / XP / Vista / Windows 7. Paigaldusfaili on lihtsam arvutisse tirida Softpedia lehelt.

Programmi esimesel käivitamisel küsitakse salasõna, mida ei tohi unustada. Sama salasõnaga pääseb edaspidi oma peidetud andmetele taas ligi.

Salajaste andmete - failide või kaustade - peitmine arvutis

Programmi kasutamine on ülilihtne. Kui soovitakse peita terveid kaustasid, siis tuleb vajutada nupule Hide Folder ja failiredeli abil soovitud kaust leida. Kui soovitakse nähtamatuks muuta mõni üksikfail, olgu selleks mõni salajane dokument, video, pilt, ZIP fail jne, siis tuleb vajutada nupule Hide File(s) ja soovitud fail programmi asetada. Punane kiri Hidden annab aimu, et fail või kaust on arvutis peidetud. Taas nähtavaks saab neid teha nupu abil Unhide.

Best freeware hide files and folders

Videoülevaates on näidatud kogu protsess alates WinMend Folder Hidden paigaldamisest, failide ja kaustade arvutis nähtamatuks muutmisest kuni nende taas nähtavaks tegemisest.

arvutiturve.wordpress.com

3 kommentaari to “Salajaste ja privaatsete failide ning kaustade peitmine arvutis – WinMend Folder Hidden”

 1. Hanno Says:

  Loodan, et tegu on valehäirega, aga Immuneti tõrje avastab pahavara w32.Trojan.0C19

  • Priit Says:

   Arvan, et suure tõenäosusega on tõesti tegu valehäirega – mitmed tõrjed mu arvutis ei pea seda pahavaraliseks. Ent püüan laupäev või pühapäev neile kirja saata, et nad ise kommenteeriksid seda. 🙂

 2. Hanno Says:

  drag.dll on fail, mis ajab Immuneti närviliseks


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: