Hea alternatiiv Windows süsteemitaastele arvuti parandamiseks – Comodo Time Machine

Comodo Time Machine on võimas süsteemitaaste utiliit, mis võimaldab kasutajatel arvutit kiiresti taastada varasemasse aega, kui kõik veel korras oli. Kui Windows süsteemitaaste (System Restore) taastab ainult osaliselt süsteemifaile ja registrit, siis Comodo Time Machine taastab varem loodud süsteemi hetketõmmise (snapshots) abil kogu arvutisüsteemi, kaasaarvatud operatsioonisüsteemi buutimiseks vajalikud failid ja kasutaja loodud kaustad, failid ja installeeritud programmid vastavalt taastepunkti kuupäevale. Comodo süsteemitaaste utiliit tagab kogu süsteemi tervikliku taastamise pärast ükskõik millisesse pahavarasse nakatumist (viirus, trooja, arvutiussjne) või kui arvutisüsteemis ilmnevad suured vead. Pole vist mõtet mainidagi, et võrreldes Windows süsteemitaaste tööriistaga teeb Comodo “ajamasin” oma tööd kordades paremini ja kiiremini. Alternatiivne paigaldusfaili tirimislink asub Softpedia lehel.

Windows system restore alternative

Kui see alternatiivne süsteemitaastaja on arvutis, võib julgelt katsetada erinevaid programme, paigaldada uusi draivereid või võtta ette registripuhastusprogrammidega arvuti suurpuhastuse, teades, et vigade korral saab kahjustatud süsteemi kergesti taastada varasemasse seisu.

Programmi paigaldamine ja hilisem kasutamine on äärmiselt lihtne, millega saavad hakkama ka algajad arvutikasutajad.

Installeerimisel tuleb nõustuda tingimustega ja lihtsalt Next nupu abil edasi liikuda. Paigaldamise lõpus tuleb viia arvuti taaskäivitusele (Reboot). Programmi paigaldamisel luuakse automaatselt esimene taastepunkt (Baseline – Created at installation).

Vaikimisi sätted (Settings) on hästi paika seatud, muuta midagi ei ole vaja. Kuid loomulikult, kes tunneb vajadust, võib programmi vastavalt oma eelistustele paremini tööle sättida.

Comodo system restore

Järgnevalt võib kasutaja ise kas käsitsi süsteemist “hetkepilte” luua või sättida programmi ajatatud toiminguna neid automaatselt looma.

Käsitsi süsteemist hetketõmmise loomiseks vali Take a Snapshot, kirjuta taastepunktile sobiv nimi (Snapshot Name) ja vajuta OK.

Süsteemi taastamine ja parandamine

Ajatatud toiminguna saab programmi sättida automaatselt taastepunkte moodustama, kui valitakse  Scheduled Tasks – Add a Sceduled Snapshot Task ja valitakse vastavalt kasutaja soovile aeg –  tunni, päeva, nädala, kuu jne järel – millal neid luuakse.

Arvuti süsteemi parandamine

Ükskõik mis arvutivigade- või viirusesse nakatumise korral saab nüüd kergesti süsteemi taastada n-ö minevikku, kui süsteemi töös ei olnud ühtegi probleemi.

Ka näiteks, kui katsetatakse arvutis mingit programmi, mis lõppkokkuvõttes arvutikasutajale kas lihtsalt ei sobi või tekitab arvutitöös häireid, siis ta ei pea vaeva nägema isegi mitte selle maha installeerimisega vaid valima Comodo süsteemitaastest funktsiooni nimega Restore System, klõpsama vastavalt oma valikule varem loodud taastepunktil, vajutama Next ja Reboot. Samahästi võib klõpsata arvuti paremas nurgas kella juures olevale Comodo Time Mashine ikoonile ja avanevas aknas avama Restore System (vt. artikli esimest pilti).

Windows system quick restoreArvuti kiire taastamine

Aga mida teha siis, kui arvuti käivitamiseks vajalikud buutimisfailid on saanud kahjustada ja Windows operatsioonisüsteem ei laadi enam üles ehk ei avane?

Ka sellele on ettenägelikult mõeldud. Arvuti alglaadimisel, kui näed Comodo kuvatavaid kirjasid „Press „Home“ key to enter the console“, vajuta klaviatuuril Home klahvile, mille leiad klaviatuuri paremast reast numbrite kõrvalt.

If windows not boot...

Kui avaneb Comodo taastefunktsioon, vali Restore System, vali sobilik taastepunkt ja taasta süsteem, mis parandab ka arvuti buutimisvead.

Mida teha, kui Windows ei avane

Programmi veel täpsemaks tundmaõppimiseks vali programmist Help. Abifailist leiab väga suurepärast infot koos paljude samm-sammult õpetuspiltidega, mis lihtsustavad programmi tööst arusaamist ja annavad veel mõne hea vihje, milleks see utiliit võimeline on.

Comodo Time Machine on täiesti tasuta ja sobib operatsioonisüsteemidele Windows 7 (32 ja 64 bit), Windows Vista (32 ja 64 bit), Windows XP (32 ja 64 bit), Windows Server 2003(32 and 64 bit), Windows Server 2008.

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

7 kommentaari to “Hea alternatiiv Windows süsteemitaastele arvuti parandamiseks – Comodo Time Machine”

 1. Anni Says:

  Tundub asjalik abimees olema. Kui peaks vaja minema, siis tean, kust abi saab 😉

  • Priit Says:

   Suudab loomulikult ka Windows, kuid alati siiski mitte kõige paremini.

   Esimene link, mille postitusse lisasid, räägib pigem kogu partitsioonist täpse koopia tegemisest (kui valida koos Windows Backup tegemisega ka Create a System Image) ja selle abil terve ketta täielikust taastamisest, millest olen kirjutanud teema all “Partitsiooni, lokaalse ketta taastamine” – https://arvutiturve.wordpress.com/category/andmete-taastamine/partitsiooni-lokaalse-ketta-taastamine/
   Siin ongi nüüd kaks inglise keelset sõna (Snapshot ja Image), mis eesti keeles tähendavad pea ühte ja sama ning mis võivad sassi minna ja segadust tekitada. Muutsin artiklis sõna Snapshot tähenduse nüüd kas “hetkepilt” või “hetketõmmis”. Aitäh, et tähelepanu pöörasid 🙂

   Tegelikult oli mul kunagi plaan ka Windows Backup ja Windows System Image tegemisest artikkel teha, kuid kuna minu arvutis need funktsioonid ei suutnud tööle hakata, siis selle tõttu jäi ka artikkel tegemata. 🙂

   Teine link, mille postitasid, sellest olen aga juba siia Arvutiturvesse artikli teinud, küllap Sa ei pannud tähele – https://arvutiturve.wordpress.com/2011/01/30/windows-7-buutiva-paasteplaadi-tegemine-susteemi-parandamiseks/

 2. Markko Says:

  Kuna umbes 60% arvutiriketest on kõvaketta rikked, siis pole ka kõige paremast programmist kasu, kui see peaks asuma sellelsamal rikkis kettal. Seetõttu olen eelistanud süsteemipildi loomist välisele kettale. Praktiliselt käib ka see ainult kahe klõpsuga. Esiteks valite koha, kuhu süsteemipilt salvestada: http://www.upload.ee/image/1214069/varundus.jpg Teiseks valite draivid, millest te soovite seda teha: http://www.upload.ee/image/1214079/varundus2.jpg Minul on üks salvestatud arvutisse kirjutuskaitstud taastesektsioonile ja teine igaks juhuks välisel kettal, kui ma peaks oma sülearvuti maha pillama. Kuna enamus uute arvutite omanikke on ostnud oma operatsioonisüsteemi koos arvutiga aga viimasel ajal installikettaid enam kaasa ei anta, siis nendel on algne süsteemipilt juba arvutis olemas. See teine link oli mõeldud meeldetuletuseks neile, et nad kindlasti varundaksid selle ka väljaspoole arvutit.

 3. Tiit Tamm Says:

  Võib põhjustada probleeme.

 4. A.T. Says:

  Kahjuks COMODO Time Machine ei toeta kettamassiiviga arvutit (nn RAID) nii, et kõigil kes kasutavad oma arvutis mitut kõvaketast kettamassiivina millel asub operatsiooni süsteem, ei saa kasutada seda programmi. Programm oskab paigaldusel selle ka välja tuua ja küsida kasutaja käest luba jätkamiseks, kuigi ei toeta RAID-i ja jätkamine võib kahjustada sinu süsteemi. Mulle piisas sellest hoiatusest, lõpetamaks paigaldust.

 5. Lugeja Says:

  Oman Comodo Time Machine’t juba tükk aega, vanemat versiooni 2.6.138262.166 minu aitas ta küll ükskord hädast välja. Vaatasin netis ringi ja hinnangud jagunevad… on neid kellele meeldib ja teistele jälle põhjustab peavalu, vahepealseid arvamusi nagu polegi.
  Mul omal pildid jms vajalikud failid eraldi partitsioonidel, Comodo Time Machine seadetes saab määrata milliseid partitsioone kaitsta, Ise märkisin ainult C: ketta ettevaatusest ja ega ei soovitakski seda/selliseid programme kõigi ketaste kallale lasta, taastab vana olukorra ja uutest failidest olete ilma. Lõikepuhvri kaudu on võimalik uusi faile sünkroniseerida vana taastepunktiga, pole kasutanud seda võimalust ja ei oska öelda kui hästi toimib.
  Üks on kindel, nii Comodo Time Machine kui muud analoogsed programmid nõuavad ettevaatust ja juhendiga põhjalikku tutvumist, sellistel asjadel on palju keerulisi nüansse mida peab teadma… kahe otsaga püss võiks öelda. Ei julge teda isegi maha installida, väidetavalt on seegi teguviis probleeme põhjustand. Igatahes oma piltide jms vajalike failide hoidmiseks tuleks kasutada kas varukoopia tegemist v sünkroniseerimist teisele kõvakettale. Vaatan isegi selles suunas ringi, et millist võimalust kasutada Windowsist kettatõmmise tegemiseks kui ka failide dubleerimiseks teisele kettale, pole kerge otsustada:).


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: