Fotode korrastamine, sorteerimine kuupäeva ja aasta järgi – AmoK Exif Sorter

Sort photos by date createdVäga palju on inimesi, kellele meeldib fotograafia. Paljudele on pildistamine suureks hobiks, veel rohkematele meeldivaks ajaviiteks. Kuid vähe on neid, kes viitsivad pärast igat pildistamist ja fotode arvutisse üle kandmist need ilusasti aasta, kuu ja päeva järgi arhiveerida, et neid hiljem kergem leida oleks.

AmoK Exif Sorter on väga lihtne kuid üsna võimas vahend, mis sordib kasutaja soovi korral kasvõi kõik arvutis olevad pildid aasta, kuu ja päeva järgi eraldi kaustadesse. Programm võimaldab olemasolevaid pilte kas lihtsalt ümber nimetada (fotoaparaadi poolt fotole automaatselt pandud) andmete ülekirjutamise teel (Rename), teha fotodest eraldi kaust koopiatega (Copy), jättes samal ajal ka vanad fotod alles, või teisaldada (Move) fotod vanast kaustast uude kausta, kuid nüüd juba sorteeritult – vastavalt aastale, kuule ja päevale, millal need fotod on pildistatud.

Rakendus võimaldab korraga töödelda tuhandeid fotosid, lisades need töötlemisse kaustadena (Directory…) või ka üksikute fotodena (Files…). Samahästi võib ümbernimetamist vajavad fotod lihtsalt tõsta ehk lohistada (drag & drop) töötlemisaknasse (seda pole videos näidatud).

Kui varem polnud kasutajal mõnda fotot vaadates õrna aimugi, millal teatud foto pildistatud sai, siis pärast fotode sorteerimist on tal endal väga kerge orienteeruda, mis aastal, kuul ja päeval antud foto üles sai võetud.

Piltide sortimine kuupäeva järgi

Lisaks sellele pakub programm vasakus reas Thumbnail lahtris fotost pisipildi eelvaadet (kui see on saadaval), aga kui paremas pildireas mõnel fotol klõpsata kaks korda, pakutakse suuremat eelvaadet , mis näitab ära ka foto meta andmed, mida fotoaparaadid pildistamisel automaatselt salvestavad.

Sort photos by name, by date, by time freeware

AmoK Exif Sorter on tasuta kõigile, nii kodukasutajatele kui firmadele, ametiasutustele, õppeasutustele jne. Sobib kõikidele Windows operatsioonisüsteemidele, samuti Linux´ile, Mac OS X ja Mac OS 8 (kõik 32 bit ja 64 bit versioonid), allalaadimislehelt tuleb vaid arvuti jaoks õige paigadusfail valida. Vajalik on Java Runtime Environment 5 .

Programmi paigaldusfaili saab arvutisse tirida siit. Valige vastavalt 32 bit ja 64 bit versioonile õige installer, samuti võib Windows opisüsteemi jaoks valida ka portatiivse variandi (No setup).

Tähelepanuks niipalju, et kui kellegi on juba mõned fotod eraldi kaustadesse tõstetud ja neile nimi  pandud, siis jätke see sorteerimisest välja, sest andmed  kirjutatakse üle. Või kasutage fotode kopeerimise meetodit (Copy).

Video juhendis on näidatud, kuidas saab arvutis olevaid pilte sorteerida –  ümber nimetada, kopeerida või ümber tõsta aasta, kuu ja kuupäeva järgi.

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: