Tasuta viirusetõrje, tulemüür ja spämmifilter kõik ühes – Outpost Security Suite

Outpost security suite freewareOutpost Security Suite Fee on tasuta erakasutuseks kõik-ühes tõrjevahendite komplekt, mis kätkeb endas viiruse- ja nuhkvaratõrjet, spämmifiltrit, ennetavat kaitset kurivara vastu ja eelkõige tulemüüri, mis on kuulsust saavutanud üle maa. Tulemüüri arendamisega alustati juba 10 aastat tagasi ja suurte kogemuste tõttu peeti seda siis ja peetakse ka paregu üheks parimaks tulemüüriks maailmas. Väidetavalt konkurentsi suudab neile antud hetkel pakkuda vaid Comodo tulemüür, ehkki ei saa ka sõnada, et mõni teine tulemüür neist palju halvem oleks.

Paigaldusfaili arvutisse saab tirida Outpost kodulehelt või alternatiivina Softpediast. Võrdluse tasulise versiooniga leiab siit.

Kolme päeva jooksul tuleb programm registreerida, et saada rakendusele vajalikke uuendusi pahavaravastaste signatuuride näol ja et programm saaks aktiveeritud terveks aastaks tasuta kasutamiseks. Seeriavõti saadetakse kasutaja e-mailile, kui täidetakse vajalikud lahtrid sellel lehel. (Registreerimine ja tutvustav ülevaade kõik-ühes tõrjeprogrammist on näidatud ka allolevas videos).

Tasuta tõrjeprogramm arvutile

Outpost security suite registreerimineSamas, kui programm peale taaskäivitust avaneb, võib taodelda tasuta litsentsi ka nii, kui vajutatakse lahtrile Register. Kui aga seeriakood on juba varem olemas, siis saab programmi registreerida vajutades lahtrile Enter key. Internet Security Suite sobib operatsioonisüsteemidele Windows 7, Vista, XP (multi-core, 32 bit ja 64 bit, valige õige paigaldusfail). Paigaldamisel tuleb arvestada, et programm ei sobi kokku teiste arvutisolevate viirusetõrjetega ega tulemüüriga, seega peaks need eelnevalt maha installeerima.

Tulemüür ja viirusetõrjeProgrammis on vaikimisi sedaded on hästi paika seatud, muutma eriti midagi ei pea. Kui siis alguses mõne rakenduse puhul küsitakse luba, kas see läbi lubada või mitte. Põhimõtteliselt toimib hästi Auto-Learn ehk programmi iseõppimise meetod, mis näitab vaid hoiatusi mõne programmi aktiivse tegevuse kohta.

Tasuta programmi puhul tuleb arvestada, et värskendusi programmile tõrje-signatuuride näol saab vaid üks kord päevas. Käsitsi uuendamiseks valige programmi peaaknast kas Update või Malware database real Fix it now…

Mõned iseloomustused tõrjuja kohta:

 • Firewall ehk kahesuunaline tulemüür kontrollib sissetulevat ja väljaminevat liiklust, peatab kräkkerite sissetungikatsed ja volitamata juurdepääsu võrgule.

Viirusetõrje ja nuhkvaratõrje ja tulemüür

 • Anti-Virus (viirusetõrje ja nuhkvaratõrje) avastab, blokeerib ja eemaldab kõikvõimaliku kurivara alates viirustest kuni väiksemate närvidelekäivatele pahatahtlike tegelasteni nagu reklaamvara jne.
 • Anti-Leak jälgib arvutis olevate programmide käitumist, kaitstes ennetavalt nende võimalikku lubamatut tegevust – blokeerib troojate, nuhkvara või teiste pahatahtlike protsesside poolt süsteemi ohustamist või andmete vargust ja lekkimist arvutist internetti, mis tõenäoliselt saadetaks otse küberkurjategijatele.
 • Reaalajas taustal töötav pahavaraskänner tuvastab ja eemaldab letud viirused, troojad, nuhkvara ja muu pahatahtliku tarkvara automaatselt, lisades need koheselt karantiini. Taustaskannerimine kasutab SmartScan tehnoloogiat, mis jätab meelde juba läbikammitud failid ja järgmisel korral samade failideni jõudes kontrollib, et nende struktuur poleks muutunud ehk siis pahavaraline protsess poleks neid muutnud.
 • Programmi saab ka manuaalselt lülitada arvutist pahavara otsima, kui valitakse Scan for Malware ja Start system scan. Valida on kiire meetodi (Quick system scan), põhjaliku- (Full system scan) ja valikulise meetodi (Custom scan), kui kasutaja ise valib kettad, kaustad või failid, mida lasta üle kontrollida kurivara suhtes.

Free anti-spyware, anti-vieus, anti-spam

 • Anti-spam ehk rämpsposti kaitse aitab postkasti puhtana hoida soovimatutust spämmikirjadest.

Tõrjeprogramm kasutab tugevat enesekaitse tehnoloogiat, mis ei luba pahavaral seda välja lülitada või mingil muul moel haavata, et arvuti jääks kaitseta.

Tasuta kõik-ühes tõrjeprogrammi tutvustav video:

Nagu videost näha, peavad Softpedia´sse oma arvamuse postitanud kasutajad seda kõik-ühes tõrjeprogrammi väga heaks. Kui mina seda oma arvutis katsetasin, jäin samuti selle tööga rahule – ei võtnud palju ressursse, arvutitöö oli sujuv ja kiire, ning arvatavalt oli ka avutil võimas kaitsekilp reaalajas toimimas. Siiski on mul vanast harjumusest edasi peal tasuta viirusetõrje AVAST! Antivirus Free, tasuta tulemüür Comodo Firewall ja tasuta nuhkvaratõrje Spybot – Search & Destroy.

arvutiturve.wordpress.com

3 kommentaari to “Tasuta viirusetõrje, tulemüür ja spämmifilter kõik ühes – Outpost Security Suite”

 1. Erki Says:

  Tere:
  Küsimus,mis võib olla imelik.
  Tahan seda programmi proovida,aga kusagil jäi ühe kasutaja poolt selline märkus,et tegu venelaste loodud programmiga,et see pole nagu hea,ühesõnaga mingi kriitika ka seoses Kaspersky suunas,et kuida sellega on.

  Parimat
  Erki.

  • Priit Says:

   Hei, Erki!

   Mitte küsimus ei ole imelik vaid imelik ja rikutud fantaasiaga on see kasutaja, kes sellise märkuse tegi. 🙂

   Mõnel on lihtsalt ükskõik mis teema ükskõik mis valdkonnast, millest internetis kirjutatakse, risti ja põiki hammaste vahel, sest nii ta saab rahuldada iseennast kõige kiiremal ja lihtsamal moel, abivahendeid vajamata. Kahjuks on ka selliseid arglikke inimesi, kes igas asjas tonti näevad ja selle tõttu püksid sõeluvad neil püüli või kes on tigedad iga asja peale, näägutavad mõttetult igas ajalehe kommentaariumis või mõnes teises portaalis, blogis või foorumis, ning postitavad laimavaid kommentaare iseenda haiglase mõttekujutluse tulemusel.

   Tolle kasutaja kartliku arvamuse põhimõte ongi vist selles, et tema arvates iga venelaste poolt loodud programm hakkab nuhkima kasutaja järele, justkui alluks kõik, kogu elu ja internet Venemaal, Venemaa valitsusele. Nii see tegelikult ei ole.
   Naljakas, et veel hiinlaste loodud programme pahaks ei peeta! Käivad ju kõlakad, et kollane rass vallutavat kunagi tulevikus kogu maailma, miks siis mitte alustada internetis nuhkimisest! 🙂

   Nii Kaspersky kui Outpost on internetiturul juba aastaid ja vaevalt, et sellised Venemaa suurfirmad lasevad oma mainet rikkuda, et oma programmide läbi kellelegi kahju tuua – sel juhul oleks nad ammu mustas nimekirjas kogu maailmas ja neil poleks mõtet enam internetiäriga tegeleda. Üle maailma sõltumatud spetsialistid kontrollivad pidevalt programmide usaldusväärsust ja seni pole mingeid märke, et eelnimetatud internetifirmad oleksid Venemaa marionetid. Mõlemad ajavad ausat äri, iseasi, kas nende programmid ka kasutaja arvutisse sobivad – selles peab kasutaja ise selgusele jõudma – https://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/milline-on-parim-programm/

   Iseasi on muidugi see, kas erinevate maade valitsused ise enda spetsialistide loodud spioneerimise vahenditega mitte ei nuhi neid huvitavates valdkondades internetis. Näiteks viimastel päevadel on suurt poleemikat tekitanud trooja “Worm.Win32.Flame“, ja kuigi öeldakse, et selle käesoleva hetke maailma kõige keerukama ja võimsama arvutiussi autorid pole teada, siis vihjatakse kindlalt mõne riigi eriteenistuste poolt loodud pahavarale.

   Huvitavat lugemist leiab The New York Times´ist – http://www.nytimes.com/2012/06/01/world/middleeast/obama-ordered-wave-of-cyberattacks-against-iran.html?pagewanted=all, või International Business Times´ist – http://www.ibtimes.com/articles/346268/20120529/flame-world-complicated-cyber-espionage-malware.htm. Või siit – http://www.wired.com/threatlevel/2012/05/flame/all/1

   Küberussist spionaaživahendist saab täpsemalt lugeda veel siit – http://www.kaspersky.com/about/news/virus/2012/Kaspersky_Lab_and_ITU_Research_Reveals_New_Advanced_Cyber_Threat või http://www.securelist.com/en/blog/208193522/The_Flame_Questions_and_Answers

 2. Erki Says:

  Tänud vastamast.
  Ma pidin üle küsima ,et ikka kindel vastus saata ja mul vaja läpakale üks kaitse panna,aga tea millist.
  ESET on ju hea,aga ma leian praegusega,et see litsensi maks on nagu kallis ja veelvähem,kui ei kasuta arvutit palju ka,siis võib ju mingi freekas peal olla,aga tea just milline.>
  Tundub hetkel,et see Outpost on hea valik.
  Comodo läks keeruliseks ,kuna kodukal vaatasin on free ja pro kuidagi nii kokku kleebitud,et ei saa enam aru ,mille sa endale alla sikutasid ,kas pro või free.Kusjuures see viimane proovitud Comodo Antivirus+firewall tasuta versiooni allalaadimise fail oli küll vale.

  Parimat ja tänud vastamast sulle Priit.

  Erki.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: