Mis on HIPS baasil põhinevad pahavara tõrjeprogrammid

Viiiruste, troojate, keyloggerite avastamine ja tõrjumineHIPS ehk Host based Intrusion-prevention system põhinevad programmid jälgivad võrgus ja kogu arvutisüsteemis toimuvat ning analüüsivad protsesse, nende käitumist ja olemust, otsides neist pahavarale sarnanevaid tegevusi. Sissetungi vältimise süsteemi (IPS) tuntakse ka nime all IDPS – Intrusion Detection and Prevention Systems ehk siis sissetungi avastamise ja ennetamise süsteemina.

Selliseid programme saab kasutada koos traditsiooniliste viirusetõrjetega ja tulemmüüridega ning on heaks alternatiiviks nuhkvara ja igat liiki kurivara tõkestamisel. Kui näiteks viiruse-või nuhkvaratõrje andmebaas veel ei oma mõnele uuele viirusele, klahvinuhile (keylogger) või troojale kaitset, siis HIPS-il põhinev programm võib selle edukalt kahtlast käitumist arvestades blokeerida või siis hüpikaknaga arvutikasutajat hoiatada, et see kontrolliks täiendavalt üle, kas tegu on pahatahtliku protsessiga või mitte. Tavaliselt ei vaja HIPS baasil põhinevad programmid tõrjevastaste andmebaasidega uuendamist kuid on ka erandeid.

Hips baasil põhinevatest programmidest on juttu ka artklis Klahvinuhi ehk keylogger avastajad, eemaldajad ja tõkestajad – anti-keylogger.

Loe veel ka ühest teisest informatsiooni-varastamise programmide tõkestajast, mis põhineb HIPS baasil: Klahvinuhi (keylogger) avastaja ja tõrjuja SpyShelter Personal (Anti-keylogger)

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

Üks vastus to “Mis on HIPS baasil põhinevad pahavara tõrjeprogrammid”

  1. Klahvinuhi avastaja ja tõkestaja SpyShelter Personal Free » Arvutikaitse Says:

    […] privaatset infot, isikuandmeid, sisestatud salasõnu, krediitkaardi andmeid või pangaparoole. HIPS baasil põhinev tarkvara kasutab kurivara avastamisel meetodeid, mis ei luba info-varastamise tööriistadel […]


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: