Arvutiekraanil ikoonid põnevaks ning kaustad rõõmsaks ja värviliseks

Ikoonide muutmine ekraanilRäägitakse, et mõnele mehele on auto “riista” pikenduseks, mida ta silub ja lakub rohkem kui oma naist. Mõnele arvutiesteedile aga ei meeldi üksluisus, stiliseerides nii arvuti ekraani kui aknaid tervikuna, muutes ka kaustade värve ja kuju, nende paigutust ekraanil, vahetades ikoone teiste vastu ja muutes kirjakuju. Minule aga pole ilu tähtis vaid hoopis praktilisus, mida ma kauste värviliseks tehes või ikoone teiseks muutes saan.

Aastatega on mul kogunenud meeletult palju kauste, mis tavaliselt oleksid kõik üheülbaliselt kollased. Kui siis sooviksin sellest ikooni- ka kaustadepadrikust midagi ruttu leida, peaksin hakkama seda otsima nime järgi, mis võtab kaua aega. Ent siin tulevad appi inimeste varjatud võimed – meil on käe mälu ja silma mälu. Kui näiteks lapsele ei jää luuletus pähe, siis pole vaja aina tuupida vaid pigem kirjutagu see luuletus kolm-neli korda paberile ümber, siis jääb ruttu meelde.

Kausta kuju ja värvi vahetamine

Peaaegu sama on silmamäluga. Kui teatud kasuatd on muudetud teatud värvi ja/või samaaegselt muudetud kaustade kuju, siis isegi, kui see kaust pole oma esialgses asukohas, tuvastab silm selle kohe  teiste värvide seast. Minule näiteks, kui olen kaustale värvi loonud, jääb see meelede umbes 3-4 päevaga ja ma ei pea siis enam kunagi seda otsima pealkirja järgi vaid avan automaatselt vajaliku kausta. Kusjuures selline silmamälu kehtib ka värvivarjundite korral, kui näiteks kõrvuti on kolm kausta –  roheline, heleroheline ja tumeroheline. Siis tean, et igaühel on küll oma tähendus, kuid kõik kuuluvad samasse gruppi (näiteks „tegemisel artiklid“, „pildid artiklitele“, „turvaartiklid“ jne). Lihtne ja loogiline.

Vikerkaare värvides kaustad

Rainbow Folders on unikaalne rakendus, mis võimaldab muuta lihtsasti kaustade kuju ja värve erinevates vikerkaare värvitoonides. Kaustade värviliseks muutmine võimaldab navigeerida palju kergemini arvutis ning leida tunduvalt kiiremini ja hõlpsamalt just vajalikku kasuta tuhandete teiste seast.

Kaustade pildi vahetamine

Programmi saab arvutisse tirida siit. Sobib operatsioonisüsteemidele Windows 98, 98 SE, ME, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7. Windows Seitsme puhul tuleb arvestada, et kaustadele värvi määrates peate mõnel juhul arvuti taaskäivitamisele (restart) viima, et toonid kuvataks arusaadavalt.

Valikuvõimalusena pakub programm kolme ikoonistiili – klassikaline kaustakuju nagu Windows 95 kuvab; tüüpiline stiil nagu pakutakse Windows XP-s ja moderne ehk uuenduslik stiil, nagu on kasutusel operatsioonisüsteemides Vista ja Windows 7. Arvan, et kõige rohkem rõõmu pakub see rakendus just neile kasutajatele, kes kasutavad vanemaid opisüsteeme, sest kaustasid saab muuta kauniteks Vista (Windows 7) stiilis.

Rakenduse kasutamine on väga lihtne. Leidke arvutist kaust, millel soovite värvi muuta, tehke sellel paremklõps ja valige Rainbow Folders. Avaneb abivahend, milles saate valida kasutale või kaustadele (valides linnukesega Multiple select) just teile kõige enam meeldiva värvi. Samuti saate selle rakenduse avada järgides teed Start – All Programs – Rainbow Folders. Style realt saab valida kaustale kuju, Color määrab tooni, Operation – Colorize muudab kausta värviliseks.

How to change folder image

Tegemist on tasuta programmiga (Postcardware litsents) ja kui see teile meeldib, siis rakenduse autori sooviks on, et saadaksite talle tänutäheks postkaardi (mitte e-posti teel). Aadressi leiate kodulehelt.

Ikoonide muutmine ekraanil

Ekraanil saab väga lihtsasti muuta nii programmide- kui ka kaustade ikoone. Seda ikka sellepärast, et silm jätaks mõne kindla ikoonipildi meelde, et vajalikku oleks lihtne ja kiire leida.

How to change folder picture

Kui soovite muuta rakenduste ikoone, siis tehke sellel paremklõps ja avage Properties. Seejärel valige Shortcut lahtris Change Icon. Siis võib uue pisipildi valida vaikimisi pakutavate ikoonide seast, või kui teil on endal veel põnevamaid .ico lõpulisi ikoone arvutisse tiritud, vajutage nupule Browse ja otsige need failiredeli abil arvutist üles. Seejärel tehke uus ikoon hiirenoolega aktiivseks, valige Open, kinnitamiseks vajutage OK, Apply ja OK. Uus ikoonikujund on nüüd ekraanil.

Ikooni pildi vahetamine

Kui soovite aga ekraanil või mujal arvutis kausta ikooni muuta, tehke sellel paremklõps, valige Properties – Customize – Change Icon ja edasi nii, nagu eelnevalt kirjutasin.

Kaustade välimuse ehk ikooni vahetamine

.ICO lõpulisi ikoone leiate internetist. Mõned võimalikud veebilehed, kust võib kauneid ja huvitavaid ikoone leida, on siin ja siin. Väha heaks leheks on ka Iiconizer.net. Sobival ikoonil klõpsates saab ise määrata .ico pisipildi ja see arvutisse laadida.

Tasuta ikoonid

Kui leiate .PNG lõpulisi ilusaid ikoone, siis saab need ümber konvertida .ICO ikoonideks tasuta utiliidi abil AveIconifier. Pärast paigaldamist leiate .png failide .ico ikoonideks konvertija programmide seast (My Computer – Local Disk C – Program Files). PNG kujundid tõstke selleks ettenähtud lahtrisse, konverditud ICO failid leiate AveIconifier programmikataloogi temp kaustast.

Best PNG to ICO converter

P.S. Vastus lugeja küsimusele:

Kausta sees oleva info kuvamine

P.S. Vastus lugeja Anny küsimusele:

Ikoonid pisipiltideks Windows 7

arvutiturve.wordpress.com

5 kommentaari to “Arvutiekraanil ikoonid põnevaks ning kaustad rõõmsaks ja värviliseks”

 1. Anni Says:

  😀 Ah, et vikerkaare värvides 😀

 2. Lugeja Says:

  Tervisi.
  Artikli põhjal tundub asjalik abimees olevat see programm. Aga mis juhtub peale Windowsi uuesti pealepanekut nende kaustadega kui nad asuvad teisel kettal… kas kaustad säilitavad värvi? Kas muudetud kaustadesse tekib varjatud fail näit (autorun.inf) vms kus kausta värv kirjas… siis tõenäoliselt säilib ka asi peale wini uuesti paigaldust?
  Oled palju netis ringivaadanud, kas on olemas sellist proget või muud võimalust ise Notepadiga sellist faili teha nagu, kuidas öeldagi… kaustale märkust, kommentaari lisada? Tulemus peaks selline olema, et noole kausta peale liigutamisel ilmub popup välja koos kausta suuruse jts asjadega (nagu tavaliselt) ning lisamärkus ka mis sellele kaustale oled lisanud. Asja mõte selles, et kaustanimed kipuvad mul pikaks minema, lisan sidekriipsu järgi paari v rohkemsõnalise märkuse. Google annab küll folder comments otsingule palju tulemusi, aga mingit head õpetust ma leidnud pole, neid inimesi tundub päris palju olevat kes sellise probla ees kui netis ringi vaadata. Ja varjatud fail peaks konkreetse kausta sisse tulema, muidu pole asjal jumet kui kõik peale wini paigaldust kaoks.
  On sul mingit head nõu varrukast võtta?

  • Priit Says:

   Hei Lugeja,

   teoreetiliselt peavad need kaustad värvi säilitama. Kui ma näiteks olen oma kaustad kas tõstnud välisele kõvakettale või siis välisel kõvakettal neid värviliseks muutnud, siis kellegi teise arvutisse ühendamisel kuvatakse need värvitud kaustad ikka värviliselt.

   Hiirt kaustal hoides näeb ju niikuinii infot (nagu tavaliselt), mis kaustas olla võib, mis on kausta suurus MB või GB-des ja millal see loodud on..Et aga kas on sellist programmi, et kausta peal liigutamisel ilmuks mingi teistmoodi hüpikaken infoga, sellisest pole kuulnud. Küllap on asi ka selles, et ma pole lihtsalt otsinud sellist rakendust, kuna mulle endale piisab ka sellest infost, mida ma saan hiirt kaustal hoides. Vaata ka pilti, mis ma lisasin artikli lõppu.

   P.S. Ülo, olen Sulle veel mitmed vastused võlgu, mis sa oled minult varem küsinud. Vabandan, et pole jõudnud vastata. Kuna need varasemad küsimused on sellised, mida tuleb pikemalt seletada, siis kommentaaridesse ma vastust ei panegi vaid teen küsimuste kohta postituse. Kuid millal ma nendega valmis saan, ei oska lubada – see oleneb paljudest asjaoludest. Kuid need on mul meeles ja püüan millalgi ikka vastata. 🙂

 3. Anny Says:

  kuidas saab Vistaga pilte vaadata kaustas pisipildina, mitte ikoonidena. Kõik programmid näitavad ikoonidena. XP-ga seda muret ei ole. Photo galleri, office picture manager, photo editor jms kõik näitavad small, large icons. Kõik pildid kaustas pean läbi lappama, et jõuda just pildini mida tahan vaadata või editeerida, üles laadida… Vanasti avasid kausta, nägid kus pildi peal miski oli ja valisid vaid sobiva, nüüd vaid pildi nimed, ikoonid ja muud info, ei saa kuvada pisifotona. Paluksin abi, aitäh!

  • Priit Says:

   Hei Anny,

   Vistat pole ma küll kaua enam kasutanud, kuid minu arust peaks sellel ikoonide määramine pisipiltide vastu toimima nagu Windows 7-l. Kui avad kausta, siis paremas nurgas üleval reas on foto kujutisega ikoon, sellel klõpsates saad määrata pisipildid igas suuruses nagu vaja (vaata sama artikli lõppu lisatud pilti). Sama on, kui püüad pilte saata näiteks läbi gmail postkasti või kui avad mõne programmi ja läbi selle otsid pilti töötlemiseks, siis avanenud aknas paremas nurgas on foto ikoon, millel lõpsates saad määrata pisipiltide nähtavale tuleku, et ei oleks pikalt otsimist.

   Kui aga nii ei tööta, siis Vistal peaks olema järgmine funktsioon – ava Start Menu – Control Panel – Folder Options – View – Files and Folders – võta linnuke eest “Always show icons, never thumbnails”.

   Kas said korda? 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: