Veebilehitsejate järjehoidjate varundamine ja taastamine – Firefox, Opera, Chrome, IE, Safari

How backup and restore browsers bookmarks, favorites, passwordsInternetis surfates leitakse põnevaid veebilehti, mis lisatakse järjehoidjasse (Bookmarks) ja lemmikutesse (Favorites), et neid teinekord kiiresti üles leida. Kui midagi juhtub, näiteks brauseris tekivad suured vead, et seda on vaja uuesti peale installeerida või kui arvutisse paigaldatakse uus operatsioonisüsteem, siis ajaga kogutud järjehoidjad/ lemmikud lähevad kaduma. Hakka siis meelde tuletama ja jälle ükshaaval järjehoidjatesse koguma veebilehti, mida vajatakse, ning muutma veebilehe välimust jälle harjumuspäraseks – see on suur töö!

Minul näiteks naine nõudis, et kuna tema arvuti on nii aeglaseks muutunud, võtku ma sellega kohe midagi ette. Paraku on nii, et naise arvutit ma tõesti ei ole viitsinud järjepidevalt hooldada ja kui süsteemi üle vaatasin, siis otsustasin, et lihtsam on paigaldada täiesti värske operatsioonisüsteem, kui et hakata selles sigri-migris korda looma. Kuna tal aga on kogutud veebilehitsejatesse meeletult palju järjehoidjaid lemmik-linkidega, siis teen talle sellega elu lihtsamaks, et enne teen neist taastefaili, mille abil saan pärast uue opisüsteemi paigaldamist lihtsasti taastada tagasi tema veebilehitsejate järjehoidja, konfiguratsiooni ja ka surfamise ajaloo.

Lemmikute taastamine veebilehitsejas - Safari, Google Chrome

Portatiivne ehk kaasaskantav rakendus Bookmarks Backup (alternatiivne tirimislink asub siin) toetab veebilehitsejatest:

 • Microsoft Internet Explorer
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome
 • Opera
 • Apple Safari

Browser restore and bookmarks restore

Järjehoidjatest ja lemmikutest on äärmiselt lihtne teha varukoopiaid ja neid ka hiljem taastada.

Kõigepealt peaks uuendama veebilehitsejad kõige värskemate uuenduste vastu (NB! Loe kommentaare!). Seejärel valima tärnikestega, millest soovitakse taastefaili teha, Browse nupu abil leida arvutis koht, kuhu tagavarafail paigutatakse (soovitavalt arvuti teisele kettale või sobib näiteks ka USB abil ühildatavad seadmed – väline kõvaketas, USB-mälupulgad jne) ning vajutada Backup.

Taastamiseks tuleb jällegi valida linnukestega veebilehitsejad, mille seaded soovitakse taastada, otsida nupu Locate abil üles koht, kus taastefail asub, ning vajutada Restore.

Veebilehe taastamine endisesse seisu

Nii enne taastefaili tegemist kui ka taastamisel tuleb sulgeda kõik avatud veebilehitsejad!

Tegemist on tasuta rakendusega ehk annetusvaraga (Donate).

 Täpsemad juhised on videos:

Varem olen kirjutanud teemal: Mozilla Firefox sätete taastamine – järjehoidjate, pluginate, profiilide jne taastamisprogramm.

arvutiturve.wordpress.com

3 kommentaari to “Veebilehitsejate järjehoidjate varundamine ja taastamine – Firefox, Opera, Chrome, IE, Safari”

 1. Erki Says:

  Tere:
  Selline juhus.
  Tegin ka varunduse ja ei tea,mil seda vaja läheb.
  Eile oli vaja ja proovisin ,kas see programm siis töötab.
  Üllatuseks ei(loodan.et see ei olnd minu viga[ või kes teab] )
  Juhtus see,peale taastamist firefox ei tahtnud end avada.Tuli sõnum,et firefox töötab ja vaja see sulgeda,või arvuti retart.
  Tegin restardi ja isegi püüdsin selle töötavad firefoxi leida,mida vaja oli sulgeda,mida ma ei leidnud,seega pidin kõik ise uuesti peale panema.
  Ehk Priit proovib ise üle uuesti või ma tõesti ei tea mis juhtus.

  Parimat.
  Erki.

  Meeldib

  • Priit Says:

   Hei, Erki!

   Proovisin üle, mul töötab. Aga arvan teadvat põhjust, miks Sul see programm ei taastanud Firefox andmeid.

   Nimelt, järjehoidjate taastaja taastab just nimelt selle Firefox versiooni andmed, mille järjehoidjast koopia on tehtud. Firefox pakub tihti uuendusi, mille paigaldab ka automaatselt. Kui Firefox versiooni on uuendatud, siis vana versiooni järjehoidjate taaste ei sobi uuele versioonile. Seega, kui Firefox on värskendatud uue versiooni vastu, siis tuleb kohe programmiga ka uus varufail teha. Samal põhimõttel töötab ka MozBackup – https://arvutiturve.wordpress.com/2010/08/21/mozilla-firefox-satete-taastamine-jarjehoidjate-pluginate-profiilide-jne-taastamisprogramm/

   Olen postituses kirjutanud: “Kõigepealt peaks uuendama veebilehitsejad kõige värskemate uuenduste vastu”. Sellega ma mõtlesingi seda, et kui brauserid on uuendatud viimase versiooni vastu ja neist taastefail tehtud, siis näiteks, kui teise arvutisse paigaldada sama versioon veebilehitsejast, saab edukalt kõik järjehoidjad taastada. Paraku ma oma mõtet artiklis tõepoolest täpsemalt ei selgitanud, mis on minu viga.

   Kui Sul on taastefail vanemast Firefox versioonist, siis püüa leida just selle vanema Firefox versiooni paigaldusfail, installeeri see vanem Firefox versioon arvutisse ning taasta järjehoidjate andmed ja veebilehitseja sätted. Seejärel paigalda (või uuenda Firefox – Help – About Firefox) uus Firefox versioon ja tee programmiga uus taastefail. Ja nii iga kord, kui veebilehitsejaid uuendada värskema versiooni vastu.

   Samuti ei saa brauserite sätteid taastada siis, kui need töötavad. Vahel on nii, näiteks Firefox puhul, et veebilehitseja on küll ristist suletud, kuid ometigi uuesti ikoonil klõpsates (avamisel) ütleb ta, et Firefox töötab (ehkki kasutaja ei saa sellest kuidagi aru). Sel juhul tuleb avada Windows Task Manager (nimetatakse kas tegumihaldur või protsessihaldur) ja sealt töötav protsess sulgeda. Selleks vajuta korraga alla klahvid Ctrl + Alt + Delete või Ctrl + Shift + Esc. Samuti saab halduri avada nii, kui tegumireal teha paremklõps ja valida Start Task Manager. Kui tegumihaldur on avanenud, siis vali aknast Processes, otsi üles firefox.exe, tee see hiireklõpsuga aktiivseks ja vajuta End process. Pärast seda avaneb Firefox normaalselt.

   🙂

   Meeldib

 2. Erki Says:

  Tere:
  Selge,siiski minu aps,aga viimane lause,et peaks sulgema Task Manageris firefoxi töötav protsess,paraku ma ei leidnud,seega see vist arvuti poolne aps,või siis midagi oli.
  Kuid tänud ja proovin seda uuesti ja võtan su infot kuulda.

  Tänud ,parimat!!!!!!!
  Erki.

  Meeldib


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: