Kaitse keylogger´ite ehk klahvinuhkide vastu – Zemana Antilogger Free

Best free anti-keyloggerSain hiljuti ühelt toredalt kuid murelikult tüdrukult kirja, kus ta kahtlustas, et tema arvutit võidakse jälgida klahvinuhkidega. Kuna kiri oli pikk, siis vaid väikene lõik sissejuhatuseks:

„Tegelikult on mul üks küsimus veel seoses nende Keyloggeritega. Olen aru saanud, et need jälgivad põhiliselt seda, mida tehakse veebibrauserites. Kuid kas on võimalik, et keegi sai nüüd ligipääsu ka minu arvuti kõvakettal olevatele failidele ja sai neid vabalt uurida tänu sellele Keyloggerile? Või siis sai jälgida, mida ma oma arvutis parasjagu mingitesse dokumentidesse kirjutan?“

Põhimõtteliselt on nii, et klahvinuhke avastavad nii viirusetõrjed kui ka tavalised nuhkvaratõrjed, tuleb vaid aeg-ajalt nendega arvuti üle skanneerida. Kuid tuleb ka arvestada, et tõrjed avastavad sellist pahavara, mis neile juba teada on. Küberkurjamite eesmärgiks on aga varastada infot kasusaamise eesmärgil nii, et nende nuhkvara programmid jääksid avastamata, vähemalt esialgu. Seega on vägagi võimalik, et selleks on loodud täiesti uus klahvinuhk, mida tõrjeprogrammid ei suuda veel tuvastada. Internetipiraatidele piisab ka sellest, kui vastloodud tundmatu klahvinuhk suudab tõrjete eest märkamatuks jääda kasvõi nädalaks – selle ajaga saavad nad juba arvestatava koguse salajast infot, mida nad vajavad, näiteks kasvõi panka sisselogimise kasutajatunnuseid ning paroole.

Keylogger tõrje

Kõige kindlam vahend klahvinuhkide vastu on see, kui kasutaja suudaks juba arvutis kõik oma klahvivajutused krüpteerida nii, et kui ükskõik mis info sellest peaks küberkurjategijate kätte sattuma senitundmatu klahvinuhi läbi, ei suudaks nad krüpteeringut avada.

Tasulist Zemana AntiLoggerit peetakse hetkel üheks paremaks klahvinuhivastaseks vahendiks maailmas. Nagu öeldud, kahjuks on tegemist tasulise programmiga ja paljudel pole rahalisi vahendeid seda omale osta. Kuid juba eelmise aasta lõpust pakub Zemana ka tasuta rakendust Zemana AntiLogger Free, mis töötab taustal ja krüpteerib iga kasutaja klahvivajutuse nii arvutis kui veebilehitsejates. Seega, kui artikli alguses olevast küsimusest lähtudes keegi kirjutab parajagu mingitesse dokumentidesse infot, siis kõik see info krüpteeritakse ja isegi kui pahad poisid saavad ligipääsu nendele andmetele, siis nad ei suuda seda krüpteeringut lugeda ning näevad vaid mõttetut tähtede või sümbolite jada. Nagu öeldud, arvutisse paigaldades rakendub kaitse kogu süsteemile ja programmidele, mida kasutatakse, ning ka veebilehitsejatele, kus kirjutatakse erinevatesse portaalidesse või kasvõi näiteks panka sisselogimiseks kasutajatunnuseid ning paroole.

Kuidas kaitsta keylogger´ite vastu

Rakenduse installeerimine on väga lihtne ja peale paigaldamist võib selle n-ö unustada. Taustal väga vähe ressursse tarbides krüpteerib ta klahvivajutusi isegi siis, kui kasutaja kogemata programmi välja lülitab. Sobib operatsioonisüsteemidele Windows XP/Vista/Windows 7/Windows 8  – kõik 32-bit ja 64-bit süsteemid.

Tutvustav lühivideo:

Zemana Antilogger Free ei sobi kokku teise reaalaja veebilehitsejate krüpteerimisrakendusega Keyscrambler Personal koos töötama, kuid see ei tähenda, et KeyScramble peaks sel juhul maha installeerima. Sel juhul KeyScrambler kaitseb veebilehitsejaid ja Zemana Antilogger Free arvutisüsteemi, krüpteerides klahvivajutused.

Klahvivajutuste ja paroolide krüpteerimine

Teemaga kaasnevad artiklid:

Klahvinuhi (keylogger) avastaja ja tõrjuja SpyShelter Personal (Anti-keylogger)

Klahvinuhi ehk keylogger avastajad, eemaldajad ja tõkestajad – anti-keylogger.

arvutiturve.wordpress.com

Advertisements

4 kommentaari to “Kaitse keylogger´ite ehk klahvinuhkide vastu – Zemana Antilogger Free”

 1. Erki Says:

  Tere.
  Lugesin seda lõigukest ja mul on Keyscramble,aga lõigust loen,et (protection not be activate nfirefox)
  Seega ,kas nad töötavad koos või siis ei tööta,et jääb segaseks:)?

  • Priit Says:

   Tere Erki!

   Mul on ka eraldi veebilehitsejat kaitsmas KeyScrambler. See tähendabki seda, et veebilehitsejatel kirjutades krüpteeritakse info KeyScrambler abil, aga arvutisüsteemis krüpteeritakse info Zemana Antilogger Free abil. Kui KeyScrambler on paigaldatud, siis Zemana veebilehitsejaid ei kaitse, kuna seda kaitseb teine rakendus KeyScrambler. Ehk siis veebilehitsejatel koos kaks krüpteerimisrakendust ei tööta. Kui on soovi, et Zemana Antilogger kaitseks lisaks arvutisüsteemile ka veebilehitsejaid, siis tuleb KeyScrambler maha installeerida. Küll aga mõlemad lasevad teineteisel tööd teha, ilma et kahe rakenduse olemasolul arvutis midagi kaitsest puudu jääks. Mina kasutan mõlemat.

   Päikest! 🙂

   • Erki Says:

    Hey taas ja tänud vastamast.
    Kusjuures,kui küsida,kui hästi sa seda programmi tead,siis kumb parim/parem on?
    Keyscramble tasuta versioon minuteada ei kaitse peale netis kirjutamise ,aga see Zeman kaitseb nii veebis kui muudes programmides,või ma eksin?
    Parimat

 2. Priit Says:

  Hei Erki,

  seda rakendust hakkasin ma kasutama eelmise aasta novembrist (alles oktoobris vist väljastati esimene versioon) ja olen rahul. Ise ma teste pole teostanud, kuid olen lugenud ja võrrelnud teiste asjatundjate teste, et kuidas nad suudavad kaitsta arvutit keyloggerite ehk klahvivajutuste salvestajate ehk klahvinuhkide tegevuse eest. Zemana Antilogger ja KeyScrambler on mõlemad testid edukalt läbinud, teised analoogsed rakendused, näiteks GuardedID või NextGen AntiKeylogger, on testides põrunud. Paremaks peetakse Zemana Antiloggerit ainuüksi selle tõttu, et ta kaitseb krüpteerimise teel korraga nii süsteemi kui ka veebilehitsejaid, kuid KeyScrambler on jäänud teisele kohale ainuüksi selle tõttu, et hetkel pakub ta kaitset vaid veebilehitsejatele. Kuid jutt käib mõlema tõrjefirma tasuta versioonidest, mitte tasulistest versioonidest. Kumb parem on, see jääb kasutaja enda otsustada – https://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/milline-on-parim-programm/

  Edu! 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: