Tasuta tulemüür ja viirusetõrje Comodo Internet Security uusim versioon


Väljastati tirimiseks uusim versioon Comodo komplekstõrjest Internet Security , mille paigaldusfaili saamiseks tuleb minna Comodo Internet Security lehele (Comodo Internet Security Free Version). Kui aga soovitakse arvutisse ainult tulemüüri, siis saab selle tirida lehelt Comodo Firewall (Free Download) või kui soovitakse ainult viirusetõrjet, saab selle tirida lehelt Comodo Antivirus või Comodo Antivirus for Mac.

Uuendatud on programmi ja hoiatus-hüpikakende välimust ning lisatud uusi funktsioone.  Kasutaja saab mis tahes probleemide korral kohest abi Comodo spetsialistidelt, aktiveerides rakendusse sisseehitatud tehnilise toe lingi Soovin LIVE abi. Loomulikult põhjuseta pole mõtet seda arvutiabi funktsiooni näppida, vaid ikka siis, kui tõepoolest vajatakse nõu.

Huvitavaks ja kasulikuks lahenduseks on ka Sandbox ehk nn. Liivakasti funktsioon, mis on sisse ehitatud ennetavasse kaitserakendusse Defense+. Põhimõttelt on see failisüsteemi ja registri virtualiseerimise protsess, mille abil saab käivitada faile suletud keskkonnas, mistõttu see ei mõjuta ülejäänud arvutisüsteemi. Kui Comodo ennetav kaitsemoodul avastab kahtlase rakenduse, mida ta ei tunne,  soovitab ta hüpikaknaga see esialgu lisada Liivakasti, mille saab hiljem, kui on veendutud rakenduse õigsuses,  lisada reaalsesse süsteemi.

Parendatud on ka Defence+ ja tulemüüri kaitseseadeid, mis võrreldes vanemate versioonidega hoiatavad/tüütavad tunduvalt vähem hüpikakendega kasutajat. Juba tuntud ohutute rakenduste korral lubatakse need läbi automaatselt.

Parandatud on viirusetõrje mootorit, täiustatud pahavara avastamis- ja eemaldamismeetodeid.

Enne Comodo Internet Security 4 paigaldamist tuleb arvutist eemalda vanem versioon, kasutades kas spetsiaalseid programmieemaldusrakendusi või valides Start – Control Panel – Add or Remove Programs- Comodo Internet Security, tehes see kirje hiireklikiga aktiivseks ja valides Remove.

Pärast paigaldamist vajab masin taaskäivitamist. NB! Paigaldamisviisi pole põhimõtteliselt vanema versiooniga muudetud, seega vajadusel saab samm-sammult abi ka artiklist Comodo tulemüüri paigaldamine ja seaded.

Taaskäivituselt tulles tuleb valida kohtvõrk ja seejärel on soovitav programmi kasutamise hõlbustamiseks valida kohe kasutajaliidese keeleks Eesti. Leia sakk More, vali sealt Settings – Language – Estonian. Kiitus ja tänud Lauri Säde´le niivõrd hea ja arusaadava tõlketöö eest!

Programmis on vaikimisi sätted  hästi paika seatud, seega pole mõtet erilist vaeva näha nende muutmisega. Kes aga soovib, võib loomulikult neid täiendavalt seadistada.

Kui kasutaja on arvutisse tirinud paigaldusfaili, mille suhtes on tal mõningaid kahtlusi, saab ta selle avada virtuaalses keskonnas Käivita Programm Liivakastis. Omakorda saab käivitusviisiks valida Ebaturvaline, Range, Piiratud või Usaldusväärne – põhiliselt on programmi käivitamisvalik kasutaja enda teha ja mida need turvaseaded täpsemalt tähendavad, saab lugeda, kui avada link Liivakastis olevad programmid ja avada sealt omakorda sakk Lisa.

Hüpikakendele on lisatud täiendavaid funktsioone – on võimalus luua täiendav süsteemitaaste punkt ja saata kahtlustäratav fail Comodo spetsialistidele analüüsimiseks. Nagu eelnevalt öeldud – rakendusi, mida Comodo tulemüür hetkega ei tuvasta ning mis püüavad saada failisüsteemis suuri õigusi, need soovitab kaitsemoodul esialgu suunata Liivakastis avamiseks. Kui aga rakendus on teada ja tuntud kasutajale endale, siis võib ta valida Ära käivita seda rakendust Liivakasti sees.

Lõpetuseks ka pilt programmi ülevaateaknast.

Tasuta Comodo viirusetõrje Apple Mac arvutite omanikele leiab lehelt Comodo Antivirus for Mac.

Advertisements

2 kommentaari to “Tasuta tulemüür ja viirusetõrje Comodo Internet Security uusim versioon”

 1. Erki Says:

  Tere:
  Üks küsimus.
  Kindlasti tead ESET-i firma poolt pakutavaid tooteid ja sa tead ,et Eset Smart Securityl on oma tulemüür peal.
  Kui lisada arvuti erali tulemüür,siis kas need kaks omavahel segama ei hakka,nt kui on win 7-mel oma,siis ESETIL oma ja Nt comodo peale panna,et mis võib juhtuda?

  Parimat!!!!
  Erki

  • Priit Says:

   Hei Erki,

   reeglina on nii, et kaks eraldi tulemüüri hakkavad üksteist segama. Topelt-turvalisus on küll hea, kuid ei maksa ka üle pingutada. Tavaliselt on nii, et kui soovid paigaldada nüüd ka Comodo tulemüüri lisaks (või mõne muu), siis paigaldatav tulemüür ise tuvastab, et teine tulemüür on juba ees ja palub selle teise enne installeerimist eemaldada. Isegi kui õnnestub 2 tülemüüri peale panna, siis muutub arvuti töö meeletult aeglaseks ja süsteem võib hanguda, kokku joosta jne.
   Ka Windows enda tulemüürid reeglina lülitatakse uue paigaldatava tulemüüri poolt automaatselt välja. 🙂

   Päikest!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: