Google Gmail abil kõik erinevad e-postkastid ühe konto alla

Volli on juba mitu korda mulle kurtnud, et tal on mitu e-postkasti ja kõigi nende eraldi kontrollimine võtab palju aega.

Ma tean, mida ta tunneb! Kunagi olin sama probleemi ees, kui sai erinevatel saitidel omale mitu e-maili aadressi luua, millede ükshaaval läbivaatatamine muutus väga tüütuks. Kuna Outlook´i mulle ei meeldi kasutada, siis otsustasin Gmaili kasuks, seda enam, et seda pakutakse ka eesti keeles.

Kõigepealt tuleb luua Gmail konto, vajutades lingile Looge konto. Saab ka otse siit – Uue Google’i konto loomine.

Edasi ei pea palju seletama, kuna eestikeelsete juhendite abil saab konto loomisega igaüks ise hakkama. Nimetan vaid niipalju, et kui soovitud logini nime pole saadaval, näiteks postkasti kasutajanimeks arvutiturve@gmail.com, ja kui pakutakse alternatiivseid nimekombinatsioone, siis võib küll nende seast valida, kuid samas võib endale meelepärasemat nime edasi otsida, näiteks arvutiturve1@gmail.com ja kontrollida selle saadavust, vajutades uuesti lingile Kontrolli saadaolevust. Siis tuleb luua kontole sisenemisparool (kuidas lihtsat ja turvalist salasõna luua, sellest saab lugeda siit).

Kindlasti peaks ka kirjutama juba kasutuses oleva mõne teise postkasti aadress juhuks, kui vastloodud konto paroolid ununevad ja samuti ka turvaküsimuse vastus ei tule meelde. Real Sõna kinnitus tuleb sisestada täpselt need tähemärgid, mida pildil näidatakse ja seelärel nõustuda tingimustega, misjärel luuakse Gmaili konto.

Kui konto on loodud ja postkasti sisenetud, leia ülevalt paremast nurgast Seaded ja ava see. Järgmisena vali Kontod ja Importimine. Seejärel kliki lingil Impordi kirjad ja kontaktisikud.


Esimese sammuna sisesta oma teise postkasti aadress, mida soovid Gmaili importida. Kui selleks on näiteks Hotmaili, Yahoo, AOL, hot.ee jne aadress, siis selle postkasti  kasutajanimi kirjutagi esimesse lahtrisse (näiteks …@hot.ee või ….@hotmail.com ja vali Jätka. Järgmises lahtris kirjuta eelkirjutatud postkasti sisenemiseks vajalik parool ja vali taas Jätka.

Teise sammuna jäta linnuke kirje ette Impordi kirjad ja vali Alusta importi. Lõpetuseks vajuta OK. Kui soovitakse ka vanasse postkasti kirjad alles jätta, siis tuleb linnukesega märkida ka Jäta allalaaditud kirja koopia serverisse.

Kirje taha Kontrolli e-posti POP3 abil on nüüd ilmunud imporditud postkasti aadress. Sellel aadressil kirjutatud kirjad jõuavad nüüd Gmaili.

Kui nüüd ühe postkasti sisu on Gmaili teisaldatud, võib kõike eelnevat korrata ka teiste postiaadressidega, näiteks …@solo.ee, …@mail.ee jne – veel saab lisada kuni 4 kontot. Neid saab lisada ka lingi abil Lisa POP3 e-posti konto.

Kui kasutajal on aga näiteks mitu Gmaili kontot, mida ta sooviks üheks luua, siis eelnimetatud viisil ei saa neid ühtekokku tuua. Alternatiivist olen kirjutanud selles artiklis, samuti ka võimalustest, kuidas postkasti ekraanile tuua, et saabuvaid kirju koheselt näha, ilma et peaks selleks eraldi kontrollimiseks postkasti sisenema. Ühest alternatiivist olen varem juba kirjutanud Yahoo vidinaid tutvustavas loos nimetusega GmailGeiger.

Turvalisuse seisukohast veel niipalju, et real Brauseri ühendus jälgige, et alati oleks punktikesega märgitud Kasuta alati HTTPS-i. Loomulikult pakub Gmail veel mitmel teisel moel sättimist, kuid seda kõike saavad kasutajad ise edasi uurida real Seaded.


Paar tähelepanekut veel:

Eesti keelseks saab programmi seada juba konto loomise ajal. Vali Looge konto ja kohe Gmaili logo all üleval paremas nurgas Change language real otsi noolekese abil üles eesti keel.

Kui kontode teisaldamise ajal teatatakse autentimise veast, siis tõenäoliselt olete teisaldatava aadressi andmed valesti sisestanud. Kui autentimise veast teatatakse millagi hiljem, siis arvatavasti olete teisaldatava postkasti parooli muutnud, aga Gmailis jätnud selle uuendamata. Sellisel juhul vali Muuda andmeid ja avanevas hüpikaknas paranda oma postkasti andmed – muudetud uue parooli saab sisestada nii, kui hüpikaknas valitakse Redigeeri oma parool.

Kui postkastid on teisaldatud Gmaili, siis saki Kontod ja importimine all on rida Saada kiri kui:

Sellel real on kirje Kirja saamisel: Vasta samalt aadressilt, millele kiri tuli. Kui punktike jäetakse selle kirje ette, siis, kui Gmaili saabub näiteks kiri  @hot.ee-st, siis vastamisel saadab Gmail kirja, nagu oleks see läkitatud teele samuti @hot.ee-st. Kui kiri tuli tööarvuti postkasti, siis vastamisel vastetakse samuti tööarvuti mailiaadressilt.

Kui tehakse punktike kirje ette Saada vastus alati vaikeaadressilt, siis kui näiteks kiri saabub @hot.ee-st, saadab Gmail vastuse aadressilt, millelt te soovite alati vastust saata, näiteks @gmail.com aadressilt. Aaadressi saab vaikeaadressiks teha, kui klikitakse soovitud konto taga oleval  lingil Tee vaikevalikuliseks. Samuti saab siin aadresside andmeid muuta või kustutada.

Tasuta Gmail e-postkasti teenuse android telefoni saab mobiiltelefoni tirida siit.


17 kommentaari to “Google Gmail abil kõik erinevad e-postkastid ühe konto alla”

 1. Aarne Says:

  Gmaili kontode liitmiseks tuleb teisel kontol luua filter mis kõik saabunud meilid põhiaadressile ümber forwardib ja seejärel arhiveerib.

  Nelja POP3 konto piirangu puhul võib abi olla sellest, kui need samuti õnnestuks juba teenusepakkuja tasemel ümber suunata. Nii peaks kirjad kiiremini kohale jõudma võrreldes sellega, et Gmail neid ise toomas käib.

 2. Priit Says:

  Aitäh Aarne, väärt nõu! 🙂

 3. Kuidas Gmailis osavalt meili saata Says:

  […] Kui sa tahad oma emailindust mõnusalt ühes kohas koos hoida siis tõenäoliselt valid sa Gmaili – postkast on suur ja meilid on igast internetiühendusega arvutist kättesaadavad. Hiljuti leidsin Arvutiturve blogist ühe mõnusa õpetuse selle kohta, kuidas kõigil su erinevatel kontodel laiali olevad ja sinna tulevikus saabuvad meilid kõik ühele Gmaili kontole saada: Kõik erinevad e-postkastid ühe konto alla. […]

 4. Helen Says:

  Kuidas saaks Squirrelmaili kirju gmaili suunata? Minul ei õnnestu

  • Priit Says:

   Tere,
   kahjuks ma ei oska juhendada, kuidas saaks Squirrelmail kirju Gmail kontole suunata, kuna ise ei kasuta Squirrelmaili. Otsisin ineternetist küll õpetust, kuid ühest ja arusaadavat ei leidnud, mida saaks siin avaldada. Loodame, et keegi, kes kasutab Squirrelmaili ja kes on saanud oma kirjad suunata Gmail kontole, see saab anda siin ka head infot.
   🙂

 5. Urmas Heinaste Says:

  You will need to set up an Auto Forward in your cpanel under your mail
  setting for Squirrelmail. to forward your incoming mail to your
  gmail.

  • Urmas Heinaste Says:

   Ehk kui gmailist ei õnnestu kirju tõmmata, siis squirrelmaili abil saab seadistada automaatset kirjade edastust valikuga säilitada koopida või siis pigem mitte. Tegelikult on ka squirrelmail ainult liides tegelikule mailikontole ehk kirjade koopiate säilitamine võib algse elektronpostkasti umbe lasta.

 6. Toomas Kokk Says:

  Ei tööta see google’i mail mitte kuidagi. kõik on nii võõras ja välismaine. petukaup.

  • Priit Says:

   Aus arvamus! Ega ta igaühele ei saagi meeldida nii nagu programmegi valitakse oma subjektiivse arvamuse põhjal – https://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/milline-on-parim-programm/.

   Minul igatahes töötab Gmail väga hästi ja olen ka väga rahul. Eks iga programm ja rakendus, mida kasutatakse esmakordselt, tundub alguses võõras ja keeruline, kuid kui veidi rohkem neid kasutada, siis seda sujuvamaks muutub töö ja arusaam nende tööst.

   Kuid veelkord, minu artikli mõte pole Gmailile reklaami teha vaid et kuidas seda saaks paremini enda kasuks tööle rakendada. 🙂

   Kõige tähtsam on siiski kasutaja enda arvamus ja kui Gmail tundub talle võõras ja välismaine, siis loomulikult ma ei soovita seda tal kasutada 🙂

   Päikest!

 7. Külli-Carmen Says:

  kuidas gmaili kirjad hotmailile saada`?

  • Priit Says:

   Tere,

   kuna ma ise hotmaili ei kasuta, siis ma ei tea, kas hotmaili ongi üldse võimalik Gmail kirju edasi kanda. Võibolla keegi blogi lugejatest oskab sellele täpsemalt vastata.
   Gmaili aga peaks saama küll hotmaili kirju saata, paar aastat tagasi vähemalt mu tuttav teatas, et temal see õnnestus.

   🙂

 8. M. Says:

  Üritasin hot-i postkasti ühendada gmaili kontoga, kuid kõik sissetulnud kirjad hot.ee-sse olid kadunud. Suure ehmatusega kustutasin gmailis hot konto ära, et neid ei ühendaks. Kuidas ma need kirjad nüüd tagasi saan?

  Kiiret vastust ootama jäädes…
  Aitäh

  • Priit Says:

   Tere,

   kui aastaid tagasi samuti suunasin hot.ee kirjad Gmaili, siis mäletamist mööda mul samuti hot.ee postkastist kadusid kirjad ära, kuid Gmailis olid need suunatutena olemas. Kas ja kuidas need hot.ee-sse tagasi saab, seda peaks vist hot.ee meeskonnalt küsima – tõenäoliselt on neil kirjadest varukoopiad, kuid ma ei tea, kas nende taastamine on tasuline!
   Mina tookord ei ei kustutanud Gmailis hot.ee kontot ära ja siiamaani edastatakse hot.ee kirjad Gmaili. Eeldatavasti suunatud kirjad ei jäägi hot.ee serverisse, sest justnimelt need suunatakse sealt ainult edasi Gmaili, kui nii on kasutaja määranud. Praegu kontrollisin – kuigi mulle tuleb veel hot.ee aadressile kirju, siis hot.ee-sse need püsima ei jää, see on tühi kirjadest, vaid näen neid ainult Gmail postkastis.

   Lisainfost – https://www.elion.ee/eraklient/abiinfo/interneti-abiline – saab samuti lugeda lõiku “Hot.ee postkastist on kirjad kadunud” ja seal on ka Elioni tehnilise toe telefon ning e-posti aadress.

   Päikest!
   🙂

 9. T. Says:

  Tere
  Miks gmailis uut meili saates ei tee ta uut kirja vaid paneb teise kirja alla lisaks selle?
  Juba mitmendat meili saates läheb uus meil teise alla?
  Kuidas sellest lahti saada, et tuleks ikka uus kiri?

 10. Priit Says:

  Tere,

  et täiesti uus kiri läheks saajale, tuleb vasakult valida “Koosta”, siis avaneb paremal aken “Uus sõnum”. Sinna tuleb kirjutada saaja aadress, teema ehk kirja pealkiri, alla lahtrisse kiri ja vajutada “Saada”. Siis läheb saajale ainult seesama kirjutatud eraldi kiri.
  Kui aga keegi on kirja kirjutanud ja te valite selle all “Vasta”, siis võib tõesti eelnevalt saadetud kiri korduses jääda samasse kirja. Võibolla Gmail arvestab sellega, et siis on saajal ja saatjal lihtsam orienteeruda, mida eelmises kirjas kirjutati.

  🙂

 11. Kalju Says:

  Kuidas teha nii, et gmaili alt saaks saata kirju välja ka @eesti.ee meilina? Kui ma tahan gmailis lisada veel ühte mulle kuuluvat meiliaadressi (eesti.ee), siis ta küsib selle parooli. Aga eesti.ee keskkonda saab ainult id kaardi või pangalinkide kaudu, mitte parooliga.

  • Priit Says:

   Tere,

   Gmaili saab teised e-posti aadressid lisada sel juhul, kui see kinnitatakse ka parooliga. Minul endal eesti.ee meiliaadressi pole, aga kui te väidate, et seal ei saagi kontot parooliga määrata ehk siis saab postkasti minna ainult ID kaardiga, siis eesti.ee aadressi ei saa Gmaili juurde lisada, et seal eesti.ee aadressi kasutades meile saata. Muidu aga, kui kasutada Gmail’i oma teistelt e-posti aadressidelt kirjade saatmiseks, tuleb avada “Seaded – Kontod ja importimine” ning real “Saada kiri kui:” tuleb lisada teile kuuluv e-posti aadress koos selle aadressi parooliga.

   🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: